Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

POLKOMTEL OFICJALNIE W RĘKACH ZYGMUNTA SOLORZA-ŻAKADrukuj

Plus
Zygmunt Solorz-Żak, twórca telewizji Polsat oraz największej w Polsce satelitarnej platformy Cyfrowy Polsat, został nowym właścicielem spółki Polkomtel (operatora sieci Plus GSM). Jak informuje Polsat News koszt transakcji wynosi ponad 18mld złotych. Do akcjonariuszy sieci Plus należą: Węglokoks, KGHM Polska Miedź, Vodafone, PGE oraz PKN Orlen, największe udziały mieli dotąd PKN Orlen, Vodafone, KGHM Polska Miedź po 24,39%. W ubiegłym roku Plus miał 1118,90 mln zł skonsolidowanego zysku netto, zaś przychody wynosiły 7925,10 mln zł.

źródło: Polsat News/Wirtualnemedia
#1 | Midrach dnia 01.07.11 19:47
Dobrze że nie jestem w Plusie . Jak to zacznie tak działać jak Polsat to współczuję abonentom
#2 | Prokop dnia 11.07.11 22:33
A ja uważam, że to dobrze. Po 1. plus zostaje w polskich rękach. Po 2. dzięki wykorzystaniu masztów Plusa zwiększy się zasięg LTE, co po 3. spowoduje obniżenie kosztów Plusa i zwiększy atrakcyjność ofert telefonicznych. Po 4. będzie można łączyć usługi CP i Plusa, co wydaje się bardzo fajnym rozwiązaniem Szeroki uśmiech

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający