Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

SZCZEGÓŁY KONCESYJNE KANAŁU POLSAT SPORT WEEKENDDrukuj

Polsat (HD)
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zaktualizowała obowiązujące koncesje. Wśród nich znajduje się kanał Polsat Sport Weekend, który pozwolenie na nadawnie otrzymał w lipcu, lecz nadal nie wystartował.


Przypomnijmy, że prezes Cyfrowego Polsatu, Dominik Libicki na konferencji prasowej 28 sierpnia br. oznajmił, że stacja powstanie wtedy, kiedy będzie potrzeba - możliwe, że jesienią (więcej tutaj). Do tej pory jednak kanał nie ruszył.

KANAŁY POLSATU Z KONCESJAMI

Dzięki aktualizacji na stronie KRRiT, możemy przeczytać zapisy koncesyjne dla kanału:
"KRRiT udzieliła koncesji na rozpowszechnianie w sposób rozsiewczy satelitarny programu telewizyjnego pod nazwą „Polsat Sport Weekend”– zwanego dalej „programem”. Program będzie:
a) oznaczany na ekranie przez jego nazwę zapisaną w koncesji;
b) rozpowszechniany nie mniej niż 3 razy w tygodniu, 2 godziny na dobę;
c) miał charakter wyspecjalizowany:  sportowy;
d) tworzony zgodnie z warunkami zadeklarowanymi we wniosku o udzielenie koncesji, w części „Informacje Programowe” oraz w załącznikach, do których przestrzegania po uzyskaniu koncesji wnioskodawca się zobowiązał."


Zapisane są również parametry techniczne stacji, z których wynika, iż kanał pojawi się na satelicie Eutelsat Hot Bird 13E o częstotliwości 10758 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4 (DVB-S2/8PSK), jednak nie zawsze zapisy koncesyjne zgadzają się z faktyczną częstotliwością nadawania stacji.

Według KRRiT koncesja obowiązuje od dnia 16 października 2013 r. i wygasa z dniem 15 października 2023 r. Opłata za udzielenie koncesji wynosi 10.000 (słownie: dziesięć tysięcy) złotych.


Program Polsat Sport Weekend będzie nadawany trzy razy w tygodniu przez minimum 2 godziny na dobę. Program adresowany będzie do mężczyzn powyżej 12 roku życia, fanów polskiej piłki nożnej. W programie emitowane będą mecze piłki nożnej polskiej Ekstraklasy oraz magazyny sportowe. Audycje powtórkowe zajmą 90% w tygodniowym czasie nadawania.

Według deklaracji wnioskodawcy audycje wytworzone pierwotnie w języku polskim będą stanowić 33%, a audycje europejskie 51 % w kwartalnym czasie nadawania programu.


Koncesjonariusz, po uzyskaniu zezwoleń przewidzianych obowiązującymi przepisami, rozpocznie rozpowszechnianie programu nie później niż 1 miesiąc od daty uzyskania koncesji. Do czasu rozpoczęcia rozpowszechniania programu koncesjonariusz może prowadzić próbne emisje programu. Program emitowany próbnie powinien spełniać wymogi ustalone przepisami obowiązującego prawa oraz wymogi techniczne ustalone w niniejszej koncesji.
#1 | Mentoris dnia 06.11.13 18:41
Z tekstu wynika, że do 16 listopada CP powinien uruchomic program. Czy się mylę?
#2 | AR HD dnia 06.11.13 18:44
Tak, z tego wynika by nie stracić koncesji, PSW będzie musiał być uruchomiony do 16 listopada Uśmiech
#3 | Kamil dnia 06.11.13 18:45
Tak widać że cp upycha kanał na tp na którym brak miejsca . Szeroki uśmiech

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający