Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

POLKOMTEL PRZEDPŁACI PRZED TERMINEM 800 MLN ZŁDrukuj

Plus
Polkomtel, operator sieci Plus, powiadomił w dniu dzisiejszym instytucje finansowe, z którymi zawarł umowę kredytową, że jest gotowy do dokonania kolejnej przedpłaty kredytu. Podobnie jak w roku ubiegłym, również tym razem wysokość przedpłaty wyniesie 800 mln złotych.


Polkomtel konsekwentnie realizuje swój cel dotyczący szybkiego oddłużania spółki. Bardzo dobre wyniki finansowe spodziewane w tym roku oraz wysoka płynność spółki pozwalają spłacać kredyt bankowy znacząco szybciej aniżeli wymaga tego umowa kredytowa.

"Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani tym, że już drugi rok z rzędu udaje nam się dokonać wcześniejszej spłaty dużej części naszego zadłużenia. Udowadniamy w ten sposób, że pomimo niełatwej sytuacji makroekonomicznej, można skutecznie prowadzić działalność biznesową w naszej branży. Korzystne wyniki finansowe, jakie aktualnie wypracowujemy w Plusie, osiągamy zarówno dzięki rozsądnej polityce kosztowej, racjonalnemu i skutecznemu zarządzaniu, jak i dbaniu o to, co jest dla nas najważniejsze, czyli o potrzeby naszych klientów poprzez zapewnienie im kompleksowych, najwyższej jakości i najbardziej atrakcyjnych usług na rynku." – powiedziała Joanna Nieckarz, Członek Zarządu Polkomtel Sp. z o.o, Dyrektor ds. Finansowych.

Polkomtel już po raz drugi w ciągu minionych 12 miesięcy dokonuje wcześniejszej przedpłaty kredytu. Suma samych tylko przedterminowych przedpłat wynosi już 1,6 mld zł. Przypominamy również, że łączna kwota zadłużenia spłacona w 2012 roku wyniosła ponad 1 mld złotych. Dodatkowo w czerwcu tego roku Polkomtel osiągnął znaczący sukces, uzgadniając wspólnie z instytucjami finansującymi korzystne refinansowanie swojego zadłużenia uprzywilejowanego, co umożliwia zmniejszenie kosztów odsetek o ponad 100 mln złoty rocznie.

Zgodnie z powiadomieniem przekazanym dziś przez Polkomtel instytucjom finansującym (stronom umowy kredytu), przedpłata w wysokości 800 mln złotych nastąpi w ciągu najbliższych dni.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający