Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

IPLA: MIESIĘCZNIE 3,3 MLN UŻYTKOWNIKÓWDrukuj

IPLA
W trzecim kwartale 2013 roku, według szacunków Cyfrowego Polsatu liczba użytkowników witryny/aplikacji IPLA wyniosła średnio około 3,3 miliona miesięcznie.


"Rozwijanie serwisu IPLA jest źródłem synergii w obszarach kosztowym i przychodowym. Synergie kosztowe wynikają ze wspólnie realizowanych zakupów treści programowych i inwestycji w rozwój technologii, podejmowanych działań marketingowych, wykorzystania tej samej infrastruktury oraz optymalizacji zasobów w działach wspierających (back-office). Synergie przychodowe pochodzą z oferowania usług łączonych (cross-selling), zwiększenia atrakcyjności obecnych produktów i wprowadzania nowych usług, które mają wpływ na wzrost satysfakcji naszych abonentów. Biorąc pod uwagę rosnące znaczenie Internetu, wierzymy że telewizja internetowa IPLA będzie stawała się coraz bardziej istotnym elementem naszej działalności w przyszłości. Już w ciągu 6 miesięcy od zakupu udało nam się doprowadzić spółki tworzące IPLA do rentowności i jesteśmy przekonani, że ich wyniki będą sukcesywnie rosnąć. Obecnie przychody z serwisu IPLA w ok. 80% generowane są przez sprzedaż reklam w najszybciej rosnącym segmencie online video, a ok. 20% pochodzi z transakcji zakupu treści przez użytkowników. Wyniki finansowe spółek tworzących serwis IPLA są konsolidowane z wynikami Grupy od 2 kwietnia 2012 roku." - poinformował Cyfrowy Polsat w raporcie.
#1 | Mentoris dnia 14.11.13 11:47
Bo IPLA rzeczywiście wymiata.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający