Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

MOCNA PRZECENA AKCJI CYFROWEGO POLSATU NA GPWDrukuj

Cyfrowy Polsat
Mimo dobrych wyników finansowych Cyfrowego Polsatu, akcje operatora na dzisiejszej sesji na Giełdzie Papierów Wartościowych mocno spadły. Wszyscy są zgodni, że to reakcja inwestorów na nieoczekiwaną informacje ws. zakupu przez Cyfrowy Polsat operatora sieci Plus.


Początek sesji nie zapowiadał się źle. Wyniki finansowe, które podał operator są dobre. Jednak spokój w późniejszych godzinach zakłóciła informacja, iż Cyfrowy Polsat przejmie 83,8 procent akcji spółki Metelem, która posiada 100% akcji spółki Polkomtel, operatora sieci Plus. Inwestorzy w panice wysprzedawali akcje. Kurs Cyfrowego Polsatu spadał w pewnym momencie nawet o 10%. Według analityków obawy inwestorów nie są w pełni uzasadnione, ponieważ w dłuższym okresie czasu Cyfrowy Polsat i Polkomtel łącząc się zasłużą na miano "Cyfrowego Giganta", którego ofertę będzie bardzo ciężko skopiować na rynku. Mający w portfelach akcje Cyfrowego Polsatu osoby boją się jednak rozproszenia akcjonariatu, pojawiają się również obawy związane z dywidendą. Sama informacja o kupnie operatora sieci Plus przez Cyfrowy Polsat jest wydarzeniem, które polepszy i zmieni usługi oferowane abonentom.

Kurs Cyfrowego Polsatu spadł o 8,81%. Cena została ustalona na 20 zł 40 gr.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający