Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

CP Z NOWĄ POJEMNOŚCIĄ NA SATELICIE HOT BIRDDrukuj

Cyfrowy Polsat
Cyfrowy Polsat podpisał nowe długoterminowe umowy ze spółką Eutelsat Communications, których postanowienia dotyczą najmu dodatkowej pojemności na satelicie Hot Bird oraz przedłużenia najmu transponderów dotychczas wykorzystywanych przez platformę.


Dzierżawione transpondery Grupa Cyfrowy Polsat wykorzystuje zarówno do nadawania kanałów Telewizji Polsat, jak i retransmisji innych stacji z oferty platformy Cyfrowy Polsat. Jednocześnie platforma współpracuje w obszarze nadawania z wieloma nadawcami, co pozwala na efektywne gospodarowanie zasobami satelitarnymi i optymalizację kosztów, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości oferowanych kanałów.

Dodatkowa pojemność umożliwia operatorowi dalszy rozwój oferty kanałów w jakości HD, które są dostępne dla ponad 3,5 mln klientów platformy. 80% abonentów Cyfrowego Polsatu to użytkownicy dekoderów HD i na ten moment mogą oni oglądać 37 kanałów w wysokiej jakości, które znajdują się wśród ponad 130 polskojęzycznych stacji dostarczanych przez Cyfrowy Polsat.

"Jako największa grupa medialna i największa platforma satelitarna w Polsce stale rozszerzamy ofertę kanałów w jakości HD, co stanowi jeden z głównych elementów naszej strategii"
– mówi Dariusz Działkowski, członek zarządu ds. technicznych, Cyfrowy Polsat S.A. "Dzięki wieloletniej, partnerskiej współpracy z Eutelsatem możemy sukcesywnie rozwijać tę część naszej oferty i stale proponować naszym abonentom usługi najwyższej jakości."

"Grupa Cyfrowy Polsat jest przykładem jednego z największych sukcesów europejskiego rynku telewizji satelitarnej w ostatnich dwóch dekadach. Cieszymy się, że dzięki podpisaniu satysfakcjonującego dla obu firm kontraktu, po raz kolejny udało nam się wesprzeć naszego wieloletniego partnera w realizacji jego planów"
– mówi Jean-François Leprince-Ringuet, CCO Eutelsat.
#1 | erbanceks dnia 16.11.13 15:21
Powinni dodać kanały Polsatu w HD i Cyfrowy Polsat posiadałby 49 kanałów HD, (nc+ ma 51 kanałów HD). Jakby CP dodał jeszcze np. Travel Channel HD, BBC Knowledge HD, E! HD i TVP Sport HD który niedługo wystartuje to byłby dużo lepszy od NC+ !
#2 | Grzegorz Stapinski dnia 16.11.13 19:18
O Travel Channel HD już pisał jeden portal że go doda CP i wyszli na ****ów Polewka
#3 | Kamil dnia 17.11.13 09:19
Tomasz Młynarczyk a ja chcę F 16 i wille kto mi to da Uśmiech.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający