Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

OBNIŻONA PERSPEKTYWA RATINGU DLA CYFROWEGO POLSATUDrukuj

Cyfrowy Polsat
Zarząd Cyfrowego Polsatu poinformował, że agencja ratingowa Standard & Poor's Rating Services ("S&P") obniżyła perspektywę dla spółki z pozytywnej do stabilnej oraz podtrzymała korporacyjny rating kredytowy przyznany spółce na poziomie 'BB'.

S&P podtrzymała także na poziomie 'BB' długoterminowy rating dla emisji niepodporządkowanych obligacji zabezpieczonych o wartości 350 milionów euro z terminem zapadalności w 2018 roku wyemitowanych przez Cyfrowy Polsat Finance AB (publ), szwedzką spółkę w pełni zależną od Cyfrowego Polsatu.

Obniżenie perspektywy jest związane z ogłoszeniem przez Cyfrowy Polsat 14 listopada 2013 r. transakcji nabycia Metelem Holdings Co. Ltd (spółki kontrolującej Polkomtel Sp. z o.o.), co w przypadku dojścia transakcji do skutku, spowoduje wzrost wskaźnika zadłużenia grupy. Jednocześnie agencja podtrzymała ocenę ryzyka biznesowego na poziomie "fair" z możliwością podwyższenia do "zadowalający" po zakończeniu transakcji nabycia spółki Metelem Holdings Co. Ltd.

Rating przyznany papierom wartościowym nie jest rekomendacją dotyczącą kupna, sprzedaży ani utrzymania stanu posiadania papierów wartościowych i może zostać w każdym momencie poddany zmianie lub wycofany.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający