Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

OBNIŻONA PERSPEKTYWA RATINGU DLA CYFROWEGO POLSATUDrukuj

Cyfrowy Polsat
Zarząd Cyfrowego Polsatu poinformował, że agencja ratingowa Standard & Poor's Rating Services ("S&P") obniżyła perspektywę dla spółki z pozytywnej do stabilnej oraz podtrzymała korporacyjny rating kredytowy przyznany spółce na poziomie 'BB'.

S&P podtrzymała także na poziomie 'BB' długoterminowy rating dla emisji niepodporządkowanych obligacji zabezpieczonych o wartości 350 milionów euro z terminem zapadalności w 2018 roku wyemitowanych przez Cyfrowy Polsat Finance AB (publ), szwedzką spółkę w pełni zależną od Cyfrowego Polsatu.

Obniżenie perspektywy jest związane z ogłoszeniem przez Cyfrowy Polsat 14 listopada 2013 r. transakcji nabycia Metelem Holdings Co. Ltd (spółki kontrolującej Polkomtel Sp. z o.o.), co w przypadku dojścia transakcji do skutku, spowoduje wzrost wskaźnika zadłużenia grupy. Jednocześnie agencja podtrzymała ocenę ryzyka biznesowego na poziomie "fair" z możliwością podwyższenia do "zadowalający" po zakończeniu transakcji nabycia spółki Metelem Holdings Co. Ltd.

Rating przyznany papierom wartościowym nie jest rekomendacją dotyczącą kupna, sprzedaży ani utrzymania stanu posiadania papierów wartościowych i może zostać w każdym momencie poddany zmianie lub wycofany.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający