Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

KRAWCZYK, RODOWICZ, ENEJ WYSTĄPIĄ NA SYLWESTRZE POLSATU W GDYNIDrukuj

Polsat (HD)
31 grudnia, o godzinie 20:00 rozpocznie się Sylwestrowa Moc Przebojów Telewizji Polsat. Koncert po raz pierwszy zorganizowany zostanie w Gdyni, a wystąpi na nim 30 artystów, wśród nich m.in Maryla Rodowicz, Sylwia Grzeszczak, Maciek Maleńczuk, Enej, czy obchodzący okrągłe jubileusze, Krzysztof Krawczyk i Budka Suflera.


Na gdyńskim Skwerze Kościuszki stanie nie tylko największa w Polsce scena o powierzchni 2 tys. metrów kwadratowych, ale także ściana wizyjna, wielkości szkolnego boiska, jakiej w naszym kraju nie widziano. Przy realizacji telewizyjnej pracować będzie 20 kamer, a z lotu ptaka imprezę pokaże najnowocześniejszy w Europie śmigłowiec Telewizji Polsat – Newscopter. Aby to wszystko oświetlić, zostanie zużyte w kilka godzin tyle prądu, ile dziennie potrzebuje średniej wielkości miasto. Na tę jedną noc uszyto ponad 300 kostiumów dla wykonawców i tancerzy, którzy, jak na sylwestrową zabawę przystało, będą powiewać piórami i błyszczeć cekinami.

Nadbałtycka plaża zamieni się w tropikalną Copacabanę. A sprzyjać temu będą dyskotekowe hity i największe taneczne polskie przeboje. Usłyszymy zarówno "Balcanikę" zespołu "Piersi", "My Słowianie" Donatana, jak i brazylijskie rytmy. Będzie więc i "Macarena" i "Volare", "Gangam style" i "Lambada". Tej nocy na scenie stanie 30 artystów. M.in.: Urszula, Stachursky, Blue Cafe, Lombard, Papa D., Lemon, Pectus, Patrycja Markowska oraz Margaret, która swoją piosenką "Thank you very much" pokazała, Polka potrafi. Jej hit pojawił się na listach przebojów w kilku krajach Europy.

Swoje jubileusze obchodzić będą giganci naszych scen, którzy wciąż są w takiej formie, że nie wypada o nich mówić per dinozaury. Krzysztof Krawczyk, polski Elvis, pokaże że chociaż występuje już pół wieku to wciąż potrafi porwać publiczność. Podobnie jak Budka Suflera, która udowodni że życie zaczyna się po 40-tce, bo właśnie tyle lat liczy sobie lubelski zespół. "Jak minął dzień" czy "Mój przyjacielu" w wykonaniu Krawczyka. "Takie tango", "Bal wszystkich świętych" i "Jolka, Jolka pamiętasz" Budki Suflera. Tak się jednak złożyło, że w Gdyni okrągłe rocznice obchodzić będą też młodsi koledzy kultowych wykonawców. Już od 30 lat na scenie jest Papa D.; dawniej Papa Dance, znany z utworów takich jak "Kamikadze wróć" czy "Gdzie jest Ola". 20-lecie świętuje Stachursky, który zagra swoje największe hity z "Typem niepokornym" na czele. Na tym tle Blue Cafe wygląda na początkujących, chociaż gra już 15 lat.

Zabawę poprowadzi sześcioosobowa ekipa: Paulina Sykut i Maciek Rock, Maciej Dowbor i Anna Głogowska oraz Agnieszka Popielewicz i Krzysztof Ibisz. Północ przywitana zostanie hitem "Power of love" w wykonaniu Sylwii Grzeszczak, a lampkę szampana wzniesie razem z uczestnikami imprezy prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Sylwestrową Moc Przebojów w Gdyni organizuje Miasto Gdynia, Telewizja Polsat oraz Bałtycka Agencja Artystyczna współpracująca od lat z Telewizją Polsat przy Sopot TOPtrendy Festiwal oraz Top of the Top Festival.
#1 | Prokop dnia 12.12.13 21:25
Powiało mocą, jak się czyta opis. Polsat jak zawsze w pełnym rozmachu i dobrze. Jedyna taka noc w roku. A lista wykonawców i ogólna konwencja iście wystrzałowa. Ja nie wiem, kto został, żeby wystąpić w innych miastach...

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający