Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

ŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE W POLSACIE (foto)Drukuj

Polsat (HD)
W tym roku najpiękniejsze polskie kolędy popłyną z bazyliki na Jasnej Górze. Zespół klasztorny Zakonu Paulinów w Częstochowie to szczególne miejsce dla kultu Maryjnego i od setek lat najważniejsze centrum pielgrzymkowe w Polsce, będzie więc idealną scenerią dla niezwykle uroczystego koncertu świątecznego. "Jasnogórskie kolędowanie z Polsatem" poprowadzi Krzysztof Ibisz.


Krzysztof Ibisz


W programie "Jasnogórskie kolędowanie z Polsatem" zabrzmią tradycyjne kolędy (m.in. "Mizerna Cicha", "Bóg się rodzi", "Przybieżeli do Betlejem", "Oj Malućki, Malućki", "Gdy śliczna panna", "Gdy się Chrystus rodzi") oraz pastorałki i kolędy góralskie (m.in. "Pastuszkowie Bracia mili", "To jus pora na wigiljom", "Łokarynki, fujarecki"). Kolędy wykonana zespół Golec uOrkiestra, który w tym roku obchodzi jubileusz 15-lecia działalności (w 1998 roku założyli go Paweł i Łukasz Golcowie). Będzie im towarzyszyć Chór Fundacji Golców. Program uświetni także swoim występem Gospel Rain – jeden z najdłużej istniejących w Polsce zespołów muzyki gospel, w skład którego wchodzi ponad trzydziestoosobowy chór, znakomici soliści i grono doświadczonych instrumentalistów.

W koncercie gościnnie wystąpi wybitnie utalentowana, młoda skrzypaczka Agata Szymczewska - laureatka konkursu im. Henryka Wieniawskiego oraz wielu prestiżowych, międzynarodowych konkursów.

"Jasnogórksie kolędowanie z Polsatem" w Wigilię, 24 grudnia, o godzinie 16:45 i w I Dzień Świąt Bożego Narodzenia, o godzinie 14:30.


Foto: Polsat
#1 | AR HD dnia 24.12.13 09:33
To z przyjemnością dziś obejrzę Uśmiech

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający