Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

LOSOWANIE SIATKARSKICH MŚ POLSKA 2014 W POLSACIE I PSNDrukuj

Polsat (HD)
Podczas uroczystej gali w Sali Kongresowej w Warszawie odbędzie się losowanie grup finałowych mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014. Gościem specjalnym będzie Ary Graca – Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej.

Do udziału w uroczystości zostały zaproszone gwiazdy z najwyższej artystycznej półki: Edyta Górniak, legendarny Lady Pank (duet Janusz Panasewicz i Jan Borysewicz) oraz zespół Bracia.

Każdy fan siatkówki, który wybierze się na Galę dostanie, specjalnie dedykowaną tej okazji, koszulkę. Z widowni utworzona zostanie ogromna biało-czerwona flaga, która przy pomocy duetu Marek Magiera i Grzegorz Kułaga zaprezentuje, jak bawią się najlepsi kibice na świecie, a publiczność na całym świecie pozna fenomen atmosfery, która będzie wszechobecna podczas polskiego mundialu.

Galę poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna oraz Jerzy Mielewski.

Najważniejsze będzie samo losowanie. W pierwszej fazie turnieju 24 reprezentacje zostaną podzielone na cztery grupy, w których znajdzie się po sześć drużyn. W tej fazie formowania grup najsilniejsze reprezentacje zostaną przyporządkowane za pomocą tzw. serpentyny. Jest to narzędzie, które ma na celu racjonalne zrównoważenie sił poszczególnych grup w największych turniejach. Według tego systemu do poszczególnych grup zostanie przydzielonych 12 najlepszych reprezentacji. Serpentyna oparta jest na rankingu FIVB, do którego wprowadzono jedną zmianę: Polska - piąta drużyna w rankingu, jako gospodarz mistrzostw przesunięta została na pozycję pierwszą.

Transmisja z Sali Kongresowej w Polsacie Sport News: poniedziałek od godz. 18.00. W otwartym Polsacie od 19:30.


Informuje: Polsatsport.pl
#1 | Prokop dnia 27.01.14 08:30
Już się nie mogę doczekać tych siatkarskich emocji. Siatkówki przez duże S na kanałach sportowych CP.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający