Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

3 LUTEGO STARTUJE POLSAT NEWS HD (akt.)Drukuj

Polsat News (HD)
Od 3 lutego 2014 roku kanał informacyjny Polsat News będzie dostępny w wysokiej rozdzielczości HD. Polsat News jest najdynamiczniej rozwijającą się stacją informacyjną w Polsce. Polsat News HD, to piąty kanał wysokiej rozdzielczości Grupy Polsat po Polsat HD, Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra HD oraz Polsat Film HD.

Podobnie jak Polsat News, Polsat News HD, będzie kanałem dla widzów ceniących szybkość i rzetelność informacji. Stacja każdego dnia zapewni najświeższe relacje z całego świata. Wydarzenia zagraniczne zrelacjonują stali korespondenci w Waszyngtonie, Londynie, Brukseli i Berlinie oraz stali komentatorzy w Pradze, Pekinie, Genewie i Kijowie. W kraju natomiast szybki przekaz informacji gwarantuje warszawski newsroom oraz rozbudowana sieć 9 ośrodków regionalnych połączonych ze sobą światłowodami. W Polsat News zobaczyć możemy także bieżące doniesienia dotyczące sportu, gospodarki i biznesu, a także aktualizowany co 30 minut serwis pogodowy.


Logotyp Polsat News HD


Polsat News HD będzie miał do dyspozycji najwyższej jakości sprzęt w standardzie HD oraz najnowocześniejszy w Europie dwusilnikowy śmigłowiec Newscopter wyposażony w najwyższej jakości sprzęt telewizyjny, w tym również HD.Program stacji, nadawany w formacie 16:9, emitowany jest z jednego z największych studiów newsowych w Europie.

Polsat News to najaktualniejsze serwisy informacyjne, programy i magazyny, m.in.: "Nowy dzień" (5:58-10:00), poranny program prowadzony przez Bartosza Kurka, Mariusza Abramowicza, Krzysztofa Ibisza, Beatę Cholewińską oraz Joannę Górską; "Graffiti" (8:50) - wywiady prowadzone przez dziennikarzy Polsat News i "Wydarzeń" "To jest dzień" (10:00-18:00) – informacje non-stop, transmisje, wywiady,serwisy i analizy ekonomiczne, relacje z wydarzeń zagranicznych; "Gość Wydarzeń" (19:15) - wywiady przeprowadzane zaraz po głównym wydaniu "Wydarzeń" przez Dorotę Gawryluk, Jarosława Gugałę i Magdę Sakowską; "To był dzień" (20:00 – 21:00) – autorskie podsumowanie dnia publicystów Polsat News, program prowadzą Magda Sakowska, Marek Kacprzak, Dariusz Ociepa; "Tak czy Nie" (21:30) – program Agnieszki Gozdyry i Macieja Stroińskiego, w którym prowadzący wraz z zaproszonymi gośćmi odpowiadają na najważniejsze pytanie dnia; "Wydarzenia. Opinie. Komentarze" (22:00) – autorski magazyn informacyjno-publicystyczny prowadzony przez Marka Kacprzaka, Bogusława Chrabotę oraz Marka P. Wójcickiego.

W ostatnim kwartale 2013 roku stacja powiększyła widownię o 1/4, a w danych za cały rok 2013 stacja przekroczyła 1% udziałów w rynku, a w grupie komercyjnej uzyskała 0,81% udziałów. Jednak już od Nowego Roku zwiększyła udziały w grupie komercyjnej do 0,93%, to oznacza wzrost w stosunku do stycznia ubiegłego roku o 1/5 (+21%) (dane: Nielsen Audience Measurement).

Aktualizacja: Polsat News HD dostępny będzie w ofertach m.in Cyfrowego Polsatu, UPC i Inea. Jak informuje nas biuro prasowe Telewizji Polsat, w chwili obecnej, stacja oprócz uruchomienia wersji HD nie planuje innych zmian (grafiki, czołówki itp.)
#7 | PN dnia 29.01.14 16:09
@Viking Oczywiście, że pytaliśmy. Jednak zostaliśmy poinformowani, że szczegóły zostaną podane wkrótce Uśmiech.
#8 | Viking dnia 29.01.14 16:14
PN
Na pięć dni przed startem takie rzeczy powinni wiedzieć. Z przymrużeniem oka
Dzięki za odpowiedź. Szeroki uśmiech
#9 | mefist dnia 29.01.14 16:19
Nareszcie!!! Brawo Nie chcę marudzić ,ale liczyłem na nową grafikę!Z przymrużeniem oka
#10 | Adam Okoniewski dnia 29.01.14 17:31
Szczerze to wolałbym Polsat Play ale News też może być. Będą mogli konkurować obrazem z TVN24 HD Szeroki uśmiech

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający