Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

FILMBOX ARTHOUSE - NOWY KANAŁ W OFERCIE CYFROWEGO POLSATUDrukuj

Cyfrowy Polsat
1 lutego br. do oferty Cyfrowego Polsatu dołączy nowy kanał filmowy – FilmBox Arthouse – należący do Grupy Kino Polska TV S.A. FilmBox Arthouse znajdzie się na 53 pozycji na liście kanałów Cyfrowego Polsatu, a dostęp do niego będą mieć abonenci posiadający pakiet dodatkowy Film HD, który można dokupić do pakietu podstawowego Familijnego Max HD.


Abonenci platformy obejrzą na antenie FilmBox Arthouse arcydzieła Viscontiego, Kurosawy, Felliniego, Hitchcocka, wybitne filmy nominowane do prestiżowych nagród, m.in. Złotej Palmy, Złotego Niedźwiedzia, Złotych Lwów, a także awangardowe produkcje niezależnych filmowców z całego świata. Oferta programowa nowego kanału obejmuje klasykę światowego kina, a także twórczość mniej znanych reżyserów, których dzieła można obejrzeć głównie na festiwalach filmowych.

"Jestem przekonana, że FilmBox Arthouse będzie filmową ucztą dla abonentów, którzy są miłośnikami kina, także tego niezależnego, i doskonale uzupełni portfolio naszego pakietu filmowego, który codziennie, na dwudziestu już kanałach, oferuje najlepszą rozrywkę filmową, różnorodną tematycznie i gatunkowo" – mówi Beata Białkowska, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży w Cyfrowym Polsacie S.A.


Logotyp kanału FilmBox Arthouse


"Kino artystyczne i niezależne rzadko gości na antenach komercyjnych stacji telewizyjnych. Często postrzegane jest jako zbyt niszowe lub za trudne dla przeciętnego widza. Tworząc kanał FilmBox Arthouse, chcieliśmy dołączyć do naszego portfolio stację dedykowaną prawdziwym miłośnikom kina, pragnącym poznać filmy mniej znanych twórców z całego świata, powstające poza głównym nurtem kina. Naszą ofertę kierujemy do widza gotowego na konfrontację z autorskimi wizjami awangardowych reżyserów oraz klasykami gatunku" – wyjaśnia Łukasz Bułka, Dyrektor ds. Marketingu i PR w Kino Polska TV S.A.

Już w lutym na antenie FilmBox Arthouse obejrzeć będzie można kultowego "Psa andaluzyjskiego" Luisa Bunuela, pierwsze thrillery Alfreda Hitchcocka, m.in. "39 kroków" z 1935 roku, "Nie żałuję swojej młodości" w reżyserii Akiro Kurosawy czy nagrodzone Złotą Palmą w Cannes "Słodkie życie" Federico Felliniego z niezapomnianą rolą Marcello Mastroianniego.

FilmBox Arthouse prezentuje także nowe niezależne produkcje, które niejednokrotnie zaskoczą widzów iście gwiazdorską obsadą, jak na przykład nominowany do Złotego Niedźwiedzia w 2012 roku obraz Gusa Van Santa "Promised Land" z Mattem Damonem.
#7 | AR HD dnia 30.01.14 16:38
Kolejny kanał z portfolio FilmBox w CP. Widać, że się dogadują. Pozycja 53 jest ciekawa, bo tam nadaje Sundance w wersji SD, który mogą przesunąć na wolną poz. 58. A późniejsze PPV SD dać można przecież chwilowo na "Dla Abonentów". Co za problem Pokazuje język
#8 | Mentoris dnia 30.01.14 16:53
Ciekawe gdzie zmieszczą TVP ABC. POdobno ma być.
#9 | PN dnia 30.01.14 18:16
@AR HD Sundance zamelduje się na pozycji 350. Szczegóły: http://cyfrowypol...dmore=3138 .
#10 | Mentoris dnia 30.01.14 20:01
Czy będzie też dostępny w Filmbox Live na IPLI?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający