Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

SPRAWDZONE FORMATY WIOSNĄ NA ANTENIE POLSATUDrukuj

Polsat (HD)
Wiosną 2014 roku oprócz gorących premier, na widzów Telewizji Polsat czekają także sprawdzone formaty. Nie zabraknie odkrywającego wciąż nowe gwiazdy na rynku muzycznym show "Tylko muzyka. Must be the music" oraz hitu jesiennej ramówki "Top Chef". Po przerwie, do gry wracają cztery przebojowe "Przyjaciółki".

Po raz drugi Polsat zaprosi, tym razem do zimowej, rozkochanej Białej Podlaskiej i udowodni, że "To nie koniec świata!". Popołudnia widzowie będą spędzać we Wrocławiu ("Pierwsza miłość"), a wieczorami tak, jak w ciągu ostatnich 15 lat odwiedzimy "Świat według Kiepskich".

"Top Chef" szturmem podbił polską widownię. W każdą środę widzowie oglądali zmagania profesjonalnych kucharzy. Emocjonowali się zaciętą rywalizacją, trzymali kciuki za swoich faworytów i żywiołowo komentowali kontrowersyjne niekiedy decyzje jury. Były niespodzianki, dramatyczne momenty i wspaniałe nagrody. W studiu gościły sławy nie tylko kulinarne - jednym słowem jesienny sezon "Top Chef" ustawił poprzeczkę wysoko! Jak będzie tym razem? Kto się zgłosił do programu? Czy odkryjemy talent na miarę kubańczyka zakochanego w Polce i w Polsce Martina Gimeneza Castro, finalisty poprzedniej edycji? Wszystkiego dowiemy się już w środę 5 marca.

"Top Chef" to jeden z najstarszych i najsłynniejszych kulinarnych show na świecie, w którym walczą nie amatorzy, ale osoby zawodowo związane z gotowaniem. Jak pokazała poprzednia edycja show, mogą wziąć w nim udział zarówno szefowie kuchni luksusowego hotelu, jak i małej regionalnej karczmy. Najważniejsza jest pasja gotowania i kreatywność. Uczestników oceniać będzie 4 osobowe jury z charyzmatycznym Wojciechem Modestem Amaro na czele, który gotowanie podniósł do rangi sztuki a jego restauracja została uhonorowana gwiazdką Michelin. Pierwszą i jak dotąd jedyną w Polsce. Pozostali członkowie jury to: Joseph Seeletso, sommelier, kucharz, który gotował dla koronowanych głów i gwiazd rocka. Jak widzowie show pamiętają, Joseph Seeletso dbał o różnorodność, zachęcał do eksperymentów po to, by w potrawach było jak mawiał "dużo seksu". Maciej Nowak - mistrz nie noża, ale pióra - krytyk kulinarny, felietonista, autor "Podróży kulinarnych Macieja Nowaka", z wykształcenia teatrolog i wreszcie jedyna kobieta w męskim gronie - zjawiskowa Ewa Wachowicz autorka cieszących się ogromną popularnością książek kulinarnych, producentka i prowadząca program "Ewa gotuje", który od lat gości na antenie Telewizji Polsat. Program prowadzi Grzegorz Łapanowski - kucharz, który doświadczenie zawodowe zdobywał w kilkunastu restauracjach i gotował z najlepszymi. Jest autorem edukacyjnego projektu "Szkoła na widelcu" promującego ideę zdrowego odżywiania w placówkach zbiorowego żywienia. Producentem show jest Jake Vision. Premiera w środę 5 marca o godz. 20:35

"Tylko muzyka. Must be the music" 7 edycja - show, które od kilku lat nie ma sobie równych. 63 odcinki obejrzało ponad 205 mln widzów. Producenci programu podczas pre castingów organizowanych w całej Polsce i poprzez internet przesłuchali ponad 21 tys. solistów i zespołów gotowych, by stać się gwiazdami muzyki. Przed jurorami w studio stanęło 1106 uczestników. Artyści, po występie w "Must be the music" wydali 25 płyt, z których 2 są dziś platynowe. Takiego sukcesu nie gwarantuje żadne muzyczne show w Polsce.

Od marca po raz 7. z nową energią i w nowym składzie jury będziemy szukać talentu na miarę Eneja i LemONa. W tym sezonie do jury zaproszenie przyjął wokalista Comy - Piotr Rogucki, który bezkompromisowo podszedł do swojego zadania, wywołując spory zamęt wśród pozostałych jurorów. Piotr Rogucki jest nie tylko wokalistą, ale i aktorem. Czy tę siłę wyrazu i dramatyzm wykorzysta także w „Must be the music"? W 7. edycji będzie z nami charyzmatyczna Kora, która w tej edycji razem z Piotrem Roguckim stworzy niepowtarzalny duet jurorski. Elżbieta Zapendowska wychwytywać będzie wszelkie wokalne fałsze, a Adam Sztaba profesjonalnie rozłoży na czynniki pierwsze najtrudniejsze muzyczne aranże. Show niezmiennie poprowadzą Paulina Sykut i Maciej Rock.
Program dla Telewizji Polsat produkuje Jake Vision. Premiera w niedzielę 2 marca o godz. 20:00.

Już po emisji pierwszego odcinka "Naszego nowego domu" rozdzwoniły się telefony od widzów z pozytywnymi opiniami o programie. Dla twórców i Telewizji Polsat to największa nagroda. Dla mieszkańców wyremontowanych domów udział w programie to początek czegoś nowego. To bonus, którego los im poskąpił w którymś momencie ich życia.

Idea programu jest prosta: w ciągu kilku dni ekipa remontowa przebuduje, lub wyremontuje mieszkania rodzin, które zgłosiły chęć wzięcia udziału w programie. Warunek jest jeden: pomagamy rodzinom, które znalazły się w tragicznej sytuacji mieszkaniowej nie ze swojej winy. Tym, których los okrutnie doświadcza a mimo to się nie poddają. 2. sezon "Naszego nowego domu" to ekstremalne wyzwanie, bo i warunki pogodowe są zimą ekstremalne. To jednak nie odstrasza ani ekipy remontowej, ani tym bardziej Katarzyny Dowbor.
Już w pierwszym odcinku czeka na nią ogromne wyzwanie zarówno techniczne, jak i emocjonalne. Katarzyna Dowbor wraz z ekipą postara się pomóc samotnej kobiecie z dwójką dzieci. Kobieta zajmuje połowę totalnie zrujnowanego domu w małej wsi. Mieszka tam tylko z jednym dzieckiem, ponieważ drugie, chore na mukowiscydozę i po przeszczepie płuc nie może wrócić do zagrzybionego, zimnego pokoju, który dzieli z siostrą. Czy ekipie remontowej uda się w ciągu 5 dni tak odmienić dom, że będzie bezpiecznym schronieniem dla chorego dziecka i jego bliskich? Czy Katarzynie uda się połączyć rodzinę? Program "Nasz nowy dom" produkuje Constantin Entertaniment. Premiera w sobotę 8 marca godz. 17:45.

Trzy miliony widzów i tysiące fanów na Facebooku czekało na ten moment przez wiele miesięcy i oto nadchodzą - cztery wspaniałe "Przyjaciółki". Udowodniły, że licealna przyjaźń jest w stanie przetrwać próbę czasu. Patrycja (Joanna Liszowska), Zuza (Anita Sokołowska), Inga (Małgorzata Socha) i Anka (Magdalena Stużyńska - Brauer) mogą liczyć na siebie w każdej sytuacji. Ocierają sobie nawzajem łzy, przychodzą z pomocą, a gdy trzeba - nie szczędzą ostrych słów. Nic nie jest w stanie ich rozdzielić.

Poprzednia seria zakończyła się dramatycznie: ucieczka z kościoła, kolejna zdrada męża, zawiedzione uczucia i rozstanie. Patrycja jest załamana i zrezygnowana, Anka i Inga po raz kolejny zawiodły się na swoich partnerach. Wątpią by kiedykolwiek mogły zaufać mężczyźnie, ale los lubi płatać figle. Zatwardziała singielka Zuza jako jedyna jest w związku. Dla niej to nie lada wyzwanie. Tak bardzo przywykła do kierowania innymi, że nie łatwo jej teraz oddać ster w ręce kochanego mężczyzny. Wiele kłopotów przysporzy jej wrodzony perfekcjonizm. Bo czy można być perfekcyjną panią dyrektor, perfekcyjną partnerką, panią domu i przyjaciółką? Co na to wszystko Wojtek (Lesław Żurek)? Inga z pomocą eksmęża Andrzeja (Adam Krawczyk) przeprowadza się do nowego mieszkania. Nowe mieszkanie, to i nowi sąsiedzi, a niektórzy bardzo przystojni i interesujący. Co wyniknie z sąsiedzkich kontaktów Ingi i sąsiada Szymona (Filip Bobek)? Czy Inga uwolni się wreszcie od coraz bardziej stęsknionego Andrzeja? Jak na zainteresowanie Andrzeja Ingą zareaguje Dorota (Agnieszka Sienkiewicz)? Patrycja także nie będzie mogła narzekać na brak adoratorów. Będzie twardo obstawać przy postanowieniu, że nie może być z Michałem, bo nie jest w stanie dać mu dziecka, ale nie przestanie go kochać i tęsknić za nim. Gdy już wydawałoby się, że Patrycja pogrąży się w otchłani rozpaczy, na horyzoncie pojawi się Sebo (Modest Ruciński). Czy tajemniczy Sebo, stylista fryzur, bywalec salonów, pokazów mody i modnych klubów zawróci Patrycji w głowie? Przed nie lada wyzwanie stanie tym razem Anka. Gdy odkryje, że Paweł (Bartek Kasprzykowski) znów ją zdradza, postanawia rozwieść się z mężem i stanąć na własnych nogach. Nie będzie to łatwe. Anka ma przeciwko sobie wściekłego męża, arogancką córkę i… nałóg. Zapowiada się dramatycznie? Chwilami będzie dramatycznie, a chwilami bardzo zabawnie - jak to w życiu czterech kobiet. Producentem serialu jest Akson Studio. Reżyserem i operatorem obrazu jest Grzegorz Kuczeriszka, a autorką scenariusza Beata Pasek. Premierowy odcinek serialu w czwartek 6 marca o godz. 21:00.

O tym, że Biała Podlaska "To nie koniec świata!" nie trzeba już przekonywać. Nie jeden mieszkaniec Warszawy porzuciłby codzienne korki i nieustający pośpiech na rzecz bezkresnych łąk i pachnących lasów, a modne restauracje zamienił na zaciszną kuchnię Haliny (Dorota Pomykała). Ale to tylko pozorna sielanka, bo w serialu aż wrze od emocji. I to jakich!

Będą więc zerwane zaręczyny, widmo przekładanego ślubu, tajemnice z przeszłości, podboje miłosne, zaciekłe rywalki i podstępni rywale, powrót męża marnotrawnego, a wszystko okraszone dawką humoru w wykonaniu znakomitych aktorów. Dramatyczny koniec pierwszej serii, czyli wypadek drogowy Anki (Karolina Gorczyca) będzie miał teraz konsekwencje. Dziewczyną zaopiekuje się Adam - młody, zdolny lekarz (Piotr Stramowski). Cała sytuacja byłaby może bardzo niewinna, gdyby nie fakt, że Anka nie powiedziała Pawłowi (Krystian Wieczorek) o swojej nowej przyjaźni. Gdy tylko Paweł się o tym dowie, dostrzeże w lekarzu rywala. Czy słusznie? Czy zazdrość umocni relacje Anki i Pawła, czy wręcz przeciwnie? Czy Anka zrewanżuje się Pawłowi tym samym, gdy w jego życiu pojawi się młodziutka, acz zjawiskowo piękna asystentka (w tej roli Klaudia Halejcio)? Sytuację skomplikuje dodatkowo pewna rezolutna dziennikarka (Katarzyna Zielińska), która bynajmniej nie będzie słodką panienką! Będzie się działo. Także w związku Uli i Darka (Magdalena Lamparska i Eryk Lubos). Przygotowania do ślubu zbliżają się ku końcowi, gdy na horyzoncie pojawi się… córka Darka (w tej roli Anna Karczmarczyk)! Co na to "Pszczółka"? Zazdrość nie ominie też burmistrza (Paweł Królikowski), bo jak ma zareagować mężczyzna, którego żona (Ewa Konstancja Bułhak) mówi do kolegi z pracy per "Kotku"? Po szaleństwach wieku średniego na łono rodziny powróci Stanisław - mąż marnotrawny (Marek Frąckowiak). Czy Halina mu wybaczy? Tego wszystkiego dowiemy się już wkrótce. W serialu zobaczymy m.in. Artura Dziurmana, Adę Fijał, Aleksandra Mikołajczyka, Marka Kaliszuka i Mikołaja Roznerskiego. Producentem serialu jest Aktiv Media. Reżyseruje Łukasz Jaworski a autorkami scenariusza są Hanna Węsierska, Danuta Łasińska i Wojciech Saramonowicz. Premierowy odcinek serialu w czwartek 6 marca o godz. 22:00.

Wciąż najchętniej oglądanym serialem w paśmie popołudniowym w Telewizji Polsat jest "Pierwsza miłość". Od 10 lat codzienne perypetie Marysi, jej rodziny i przyjaciół ogląda blisko 3 mln widzów. Tej wiosny w życiu postaci pierwszoplanowych zajdą ogromne zmiany. Pojawią się nowi bohaterowie a wraz z nimi nowe, dramatyczne sytuacje. Powrócą dawno nie widziani, by na nowo budować rodzinne szczęście. A jeszcze inni przejdą tak wielką metamorfozę, że zadziwią wszystkich - najbardziej swoich bliskich. Brzmi intrygująco?

Marysia (Aneta Zając) znów ma problemy w związku. Jej partner (Hubert Jarczak) zachowuje się agresywnie. Czy dziewczyna mimo to będzie kontynuować znajomość? Aneta (Maria Pakulnis) przeżyje groźny wypadek i uzależni się od leków przeciwbólowych. Kto jej przyjdzie z pomocą? Do Wrocławia wraca Artur (Łukasz Płoszajski). Wraca w towarzystwie córki i jej matki (Dorota Łukasiewicz-Kwietniewska). Beata (Katarzyna Ankudowicz) jest bardzo rozczarowana. To dopiero początek niespodzianek. W serialu zobaczymy m.in. Pawła Okońskiego, Macieja Tomaszewskiego i Jana Jankowskiego. Producentem serialu jest ATM Grupa S.A. Premierowe odcinki "Pierwszej miłości" będzie można oglądać od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 od 3 marca.

W kwietniu minie 15 lat odkąd po raz pierwszy Telewizja Polsat zaprosiła widzów do "Świata według Kiepskich". Serial już dawno zyskał miano kultowego, a postać Ferdka Kiepskiego wpisała się do kanonu popkultury. Liczne badania i plebiscyty dowodzą, że "Świat według Kiepskich" jest uważany za najlepszy i najzabawniejszy sitcom w Polsce. Z dumą podkreślamy, że od początku serial ma wierną widownię, nieważne czy premiera czy powtórka każdy odcinek gromadzi ponad 2 i pół mln widzów.

W kamienicy przy ul. Ćwiartki 3/4 zawsze dużo się działo, ale w jubileuszowej serii twórcy serialu zafundują widzom jeszcze większą dawkę absurdalnego humoru. Kiepscy (Andrzej Grabowski i Marzena Kipiel-Sztuka) raz to zapragną sprzedać mieszkanie i wyjechać w ciepłe kraje, innym razem zmienią mieszkanie w tymczasowy szpital, w którym leczyć się będą Ferdek, Paździoch (Ryszard Kotys) i Boczek (Dariusz Gnatowski). Panowie będą zachwyceni "siostrą" Jolasią (Anna Ilczuk), która jest według nich ucieleśnieniem męskich marzeń o pielęgniarkach. Ale to tylko fragment z ciekawego życia Kiepskich i ich sąsiadów. Paździochowie i Kiepscy staną w kulinarne szranki niczym w "Hell’s Kitchen - Piekielna kuchnia". Jak to się skończy? W najnowszej serii zobaczymy również Bartosza Żukowskiego, Barbarę Mularczyk i Renatę Pałys. Pojawią się też gwiazdy: Małgorzata Kożuchowska w roli celebrytki i Piotr Grabowski jako kulturalny mężczyzna. Producentem serialu jest ATM Grupa S.A. Reżyseruje Patric Yoka. Premierowe odcinki "Świata według Kiepskich" będzie można oglądać od 5 marca o godz. 20:00.

Widzowie śledzący z uwagą historie z życia wzięte będą mogli zobaczyć kolejne odcinki paradokumentalnych seriali "Dlaczego ja?" - od poniedziałku do piątku od 3 marca o godzinie 17:00, "Malanowski i partnerzy" - od poniedziałku do piątku od 3 marca o godzinie 16:30, "Zdrady" w każdy czwartek od 6 marca o godzinie 20:00 oraz "Trudne sprawy" - od poniedziałku do piątku od 3 marca o godzinie 14:45. Producentem seriali "Dlaczego ja?", "Trudne sprawy" i "Zdrady" jest firma Takomedia, zaś "Malanowskiego i partnerów" - Constantin Entertainment.

Weselne dzwony i wielcy złoczyńcy. Premierowy, 9. sezon "Kości" nadchodzi. Haker, który stał się psychopatą, pokrzyżował ślubne plany parze głównych bohaterów tego serialu w finale poprzedniej serii, ale światowej sławy antropolog sądowy - dr Temperance "Bones" Brennan (Emily Deschanel) i agent specjalny FBI Seeley Booth (David Boreanaz) – jej życiowy partner i były snajper oraz ich przyjaciele nigdy nie poddają się. Prowadzą z nim grę na śmierć i życie, rozwiązując nowe, intrygujące zagadki kryminalne.

"Państwo w państwie" to program publicystyczny, nadawany na antenie Telewizji Polsat co niedzielę o godzinie 19:30. Każde wydanie programu to szczegółowo udokumentowany reportaż o przypadku naruszenia prawa przez urzędników w stosunku do obywateli. Gospodarzem programu jest Przemysław Talkowski. "Państwo w państwie" pokazuje historie ludzi, którzy od lat prowadzą walkę z powszechnym w klasie urzędniczej przekonaniem, że wszyscy prowadzący działalność gospodarczą to potencjalni przestępcy. Scenariusz każdego z programów osnuty jest wokół szczególnie jaskrawego przypadku samowoli urzędniczej, skutkiem której jest bankructwo przedsiębiorstwa, ruina przedsiębiorcy i utrata pracy przez pracowników. Dziennikarze "Państwa w państwie" ścigają takie przypadki, piętnują nieuczciwych urzędników i upominają się o sprawiedliwość dla pokrzywdzonych. Program może pochwalić się wieloma nagrodami, w tym nagrodą Grand Press w kategorii publicystyka za rok 2012 , nagrodą Pracodawców RP-Wektor 2012, dwukrotną nominacją do nagrody Radia Zet im. Andrzeja Wojciechowskiego.

"Wydarzenia" to flagowy program Telewizji Polsat i kanału informacyjnego Polsat News. To jedyny program informacyjny spośród tych, które nadają główne stacje ogólnopolskie, który rok do rok zanotował wzrost widowni w obu grupach. Co więcej "Wydarzenia" wyprzedzają "Wiadomości" w grupie komercyjnej (16-49) i wciąż utrzymują tendencję wzrostową oglądalności. Codziennie, oba wydania programu, przyciągają przed telewizory ponad 5 mln widzów. Główne wydanie "Wydarzeń" o godz. 18:50 prowadzą Jarosław Gugała, Dorota Gawryluk, Magda Sakowska, Joanna Wrześniewska-Sieger oraz Maciej Stroiński. Wydanie popołudniowe "Wydarzenia 15:50" natomiast Agnieszka Gozdyra, Joanna Wrześniewska-sieger i Maciej Stroiński.

Adam Kuklewicz i Michał Bebło, prowadzący magazyn reporterów "Interwencja”, wraz z zaangażowanym i dynamicznym zespołem reporterów są dla wielu widzów ostatnią szansą na sprawiedliwość i pomoc. Każda sprawa jest przez nich dogłębnie analizowana i żadna prośba nie jest lekceważona. Dowodem skuteczności programu jest stała od 10 lat widownia „Interwencji” sięgająca nawet 2 mln w czasie emisji magazynu. Dzięki "Interwencji" widzowie poznają dramatyczne historie. Także i w najnowszych odcinkach reporterzy tego magazynu nie pozostaną obojętni na krzywdę zwykłych ludzi. A dla wielu ten program jest ostatnią szansą na pomoc i sprawiedliwość. Pomocy doczekają się osoby, które walczą z nieuczciwymi pracodawcami i urzędnikami, m.in. w cyklu materiałów broniących konsumentów. Na pomoc mogą też liczyć ci najsłabsi, którzy często bez wsparcia nie są w stanie walczyć o swoje prawa. Zespół angażuje się również w sprawy pokrzywdzonych dzieci, biednych rodzin i prześladowanych zwierząt.

Wiele osób, których historia została pokazana w magazynie "Interwencja", doczekało się pomocy ze strony innych ludzi bądź instytucji. Skuteczność zespołu sprawia, że każdego dnia do redakcji trafiają kolejne listy z prośbami o pomoc. Rosnące zaangażowania widzów w tworzenie programu jest także związane z funkcjonowaniem specjalnego telefonu, pod którym każdy może uzyskać bezpłatną poradę prawną. Dyżurujący w redakcji prawnik Okręgowej Izby Radców Prawnych odbiera setki telefonów z prośbami o interwencję.
#1 | Prokop dnia 12.02.14 16:58
Sprawdzone dobre formaty będą ostoją wiosennej ramówki Polsatu. Ale nie można zapominać o nowych pozycjach mi.in: tanecznych /TzG/, muzycznych /Twoja twarz.../ czy kulinarnych /Piekielna kuchnia/.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający