Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

PARADOKUMENT "PIELĘGNIARKI" OD 31 MARCA W POLSACIEDrukuj

Polsat (HD)
Jak już informowaliśmy, wiosną Telewizja Polsat wprowadzi do ramówki dwa nowe seriale paradokumentalne. Jednym z nich jest produkcja scripted docu pod tytułem "Pielęgniarki". Serial liczy 40 odcinków, a debiut na antenie Polsatu zaplanowany jest na 31 marca.

Miejsce akcji: szpital jest tylko pewnym pretekstem do opowiedzenia frapującej historii o ludziach, podobnych do nas. To właśnie w takim miejscu jak szpitalne łóżko, dopadają nas najczęściej refleksje nad własnym życiem.A przypadki pacjentów to różnorodne ludzkie dramaty, łzy i namiętności, zdrady, rozstania i nowe miłości, zazdrość, nienawiść, złość, wybaczenie i żale rodzinne.

Główne bohaterki tej opowieści to zespół sześciu pielęgniarek: Julita Zakrzewska - naczelna pielęgniarka, Anna Rogowska – oddział pediatrii, Ewa Dąbrowska – oddział pediatrii, Małgosia Paprocka - oddział chorób wewnętrznych, Jadwiga Leśniak – oddział chorób wewnętrznych, oraz Lucyna Korzecka, która pracuje na oddziale chirurgii. Kiedy lekarze kończą dyżur i wychodzą ze szpitala, to właśnie pielęgniarki są i zawsze będą najbliżej pacjentów. To między pacjentami a pielęgniarkami budują się najsilniejsze więzi i relacje. To właśnie im można powiedzieć więcej, gdy zatrzymają się na chwilę, żeby zmienić opatrunek, podać lek, ale też udzielić życiowej porady. Każdy pacjent jest inny, a za dotykającymi ich chorobami skrywają się najsilniejsze emocje. Pielęgniarka jest zawsze najbliżej nich wszystkich.

Każdy z odcinków "Pielęgniarek" to odrębna historia obyczajowa związana z pacjentem oraz historie z życia nietuzinkowych kobiet jakimi są serialowe pielęgniarki. Wątki poszczególnych opowieści skupiają się głównie wokół obyczajowych problemów pacjenta - jego rozterkach, zmartwieniach, nieporozumieniach w rodzinie i wszystkim co jest związane z chorobą. Każdy odcinek opowiada też o życiu w obrębie samego szpitala, sporach pomiędzy personelem pielęgniarskim, kłótniach na temat podziału obowiązków i konfliktach na linii szefowa – podwładne.

Serial "Pielęgniarki" liczy 40 odcinków i jest autorskim projektem firmy ATM Grupa. Za reżyserię odpowiadają: Leszek Korusiewicz, Michał Janów i Krzysztof Kasior. Debiut produkcji na antenie Telewizji Polsat 31 marca. Serial będzie emitowany od poniedziałku do piątku.

Drugą propozycją paradokumentalną Polsatu jest "Dzień, który zmienił moje życie". Więcej informacji o serialu pod tym linkiem.
#1 | jakubl7545 dnia 16.02.14 12:03
O której godzinie "pielęgniarki" będą emitowane?
#2 | PN dnia 16.02.14 12:20
Właśnie godziny nie podano Uśmiech.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający