Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

POWAŻNA AWARIA W TVP (akt.)Drukuj

Cyfrowy Polsat
TVP informuje, iż nastąpiła poważna awaria zasilania. Problemy są bardzo uciążliwe dla widzów (w tym dla klientów Cyfrowego Polsatu), ponieważ występują trudności z odbiorem stacji TVP.


Problemy dotyczą odbioru między innymi kanałów: TVP2 SD/HD, TVP Info, TVP Polonia, TVP Kultura, TVP Seriale, TVP HD. Emisja jest przerywana, pojawia się czarny ekran lub plansza z logotypem stacji. Sprawa jest znana władzom TVP - trwają prace nad przywróceniem regularnej emisji programów. Z powodu trudności z odbiorem została nieznacznie zmieniona ramówka TVP2.


Jak informuje TVP: "Przyczyny awarii, która objęła zarówno zasilanie główne, jak i rezerwowe w budynku przy ul. Woronicza w Warszawie, są ustalane."

Aktualizacja: Od około godz. 14:15 występują tylko okresowe, coraz rzadsze problemy z obiorem stacji TVP. Wygląda na to, że awaria została opanowana. Łącznie trwała ona około 2 godzin.

Aktualizacja (15:46): Telewizja Polska wydała oświadczenie ws. awarii. Szczegóły poniżej:
"Sobotnia awaria całego systemu zasilania energetycznego emisji kanałów Telewizji Polskiej została (po około dwóch godzinach od jej zaistnienia, czyli około godziny 14.30 w sobotę 15 lutego br.), zażegnana. Wszystkie kanały TVP nadają już swoje programy bez zakłóceń.

Awaria była rozległa i wyjątkowo poważna: objęła zarówno podstawowy, jak i rezerwowy system zasilanie energetycznego całego bloku emisyjnego TVP. Jej przyczyny są ustalane przez służby techniczne TVP. Cały weekend będą one pracowały też intensywnie nad całkowitym usunięciem drugorzędnych skutków awarii. Wykluczony jest natomiast jakikolwiek związek awarii ze zmianami w naziemnym nadawaniu cyfrowym, które miało miejsce o północy z piątku na sobotę i przebiegło w całkowitym porządku i bez najmniejszych problemów.

Podobna awaria, obejmująca wtedy jednak tylko dwa kanały TVP (więcej nie emitowano), miała miejsce z końcem pierwszej połowy klat 80. Telewizja Polska serdecznie przeprasza wszystkich widzów za przerwę w nadawaniu i gwarantuje, że wszystkie pozycje programowe, których w czasie awarii nie mogli oni obejrzeć, będą wyemitowane w najbliższym czasie."
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający