Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

OŚWIADCZENIE CORALCOVE DOTYCZĄCE ORYGINALNEGO KANAŁU LOVEDrukuj

Cyfrowy Polsat
Radosław Grabiec, dyrektor spółki Coralcove Limited wystosował oświadczenie prasowe dotyczące oryginalnego kanału LOVE. Oznacza to, że 2 kwietnia br. Cyfrowy Polsat dołączył do swojej oferty legalną wersję stacji LOVE. Całość oświadczenia prezentujemy poniżej.


Oświadczenie Coralcove Limited:

"W odpowiedzi na oświadczenie Pana Hoszowskiego, dotyczące kanału “LOVE” z dnia 02.04.14, chciałbym przedstawić następujące fakty:

Kanał “LOVE” powstał na bazie kanału Wedding TV, który w 2006 roku założył Mirosław Grabiec (współzałożyciel spółki Zone Vision Ltd - znanego producenta kanałów tematycznych).

Od 2006 roku koncesje na kanał “LOVE” są wyłączną własnością naszych spółek: Wedding TV Limited, Creamdove Limited or Coralcove Limited.

Jest to licencja numer 1074 nadana przez brytyjski OFCOM. Jest to organ regulujący kwestię licencji na rynku telewizyjnym w Wielkiej Brytanii. Posiadamy także licencję włoskiego regulatora AGCOM o numerze 366/10/CONS AGCOM.

Od 2006 roku zainwestowaliśmy w kanał Wedding TV kilkanaście milionów Euro.

Kanał był dostępny dla widzów w 12 krajach Europy. W Polsce od 2007 roku pieczołowicie budowaliśmy sieć dystrybucyjną opartą na wieloletnich kontraktach z operatorami platform telewizji satelitarnej i kablowej, między innymi: Cyfrowego Polsatu, UPC, Toya, czy Multimedia.

Jak się później okazało, w lipcu 2013 nasz były pracownik z działu emisji,
p. Marcin Hoszowski, w sekrecie podjął próbę przywłaszczenia polskiej części mienia
naszych spółek.

W tym celu, podstępem, przywłaszczył sobie kopie materiałów produkowanych przez nasze firmy od 2006 roku i postanowił emitować nielegalną kopię kanału “LOVE” w Polsce, podszywając się pod prawnego następcę naszej firmy Creamdove Ltd.

Nie wiedzieliśmy, iż złożył wniosek do odpowiednika KRRiTV w na terenie Wielkiej Brytanii o licencję na kanał o zbliżonej do oryginału nazwie “Love Poland".

O całym tym całym procederze dowiedzieliśmy się dnia 20-tego listopada 2013,
gdy p. Hoszowski przedstawił tę nową, podszywającą się pod nasz oryginał licencje, między innymi Cyfrowemu Polsatowi.

Tego samego dnia Cyfrowy Polsat oraz telewizje kablowe, podjęły decyzję o natychmiastowym wyłączeniu sygnału p. Hoszowskiego, ze względu na wszelkie oznaki próby oszustwa, przywłaszczenia cudzego mienia i plagiatu. Od tamtej pory, nasi prawnicy w porozumieniu z działami prawnymi naszych kontrahentów, pracowały nad przywróceniem normalnej transmisji oraz wyjaśnieniem matactw p. Hoszowskiego, miedzy innymi próby rejestracji na swoja korzyść znaku towarowego „LOVE”, używając przywłaszczonych z naszej spółki materiałów graficznych.

W obecnej chwili składamy zawiadomienie do prokuratury, UKE oraz KRRiTV o popełnieniu przestępstwa przez spółkę P. Hoszowskiego.

Niestety, w tym zamieszaniu ucierpieli widzowie i nasi kontrahenci, którzy chyba jeszcze nigdy nie widzieli podobnego przypadku w swoich karierach.
Możemy tylko złożyć wyrazy ubolewania oraz podziękować wszystkim naszym rzetelnym kontrahentom za pomoc w wyjaśnieniu tej próby kradzieży naszego kanału telewizyjnego „LOVE”.

Radosław Grabiec
Dyrektor"


Jedno z oświadczeń spółki 1 Plus 1 Equals 10 Ltd., powiązanej z z Marcinem Hoszowskim (dotyczy obecności kanału LOVE w Cyfrowym Polsacie) znajduje się pod tym linkiem .
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający