Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

REJESTRACJA WARUNKOWEGO PODWYŻSZENIA KAPITAŁU ZAKŁADOWEGO CPDrukuj

Cyfrowy Polsat
Cyfrowy Polsat informuje o zarejestrowaniu w dniu 2 kwietnia 2014 r. warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego spółki na potrzeby transakcji przejęcia spółki Metelem Holding Company Limited ("Metelem").


W wyniku rejestracji kapitał zakładowy spółki może zostać podwyższony warunkowo o kwotę nie wyższą niż 11.647.727,20 zł w drodze emisji nie więcej niż 291.193.180 akcji zwykłych na okaziciela o wartości nominalnej 4 grosze (0,04 zł) każda (w tym 47.260.690 akcji serii I oraz 243.932.490 akcji serii J).

Uprawnionymi do objęcia akcji serii I oraz akcji serii J będą posiadacze warrantów subskrypcyjnych, które wyemituje spółka na podstawie uchwały podjętej przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie. Zgodnie z postanowieniami umów inwestycyjnych Cyfrowego Polsatu ze wspólnikami Metelem warranty subskrypcyjne uprawniające do objęcia akcji serii I oraz akcji serii J zostaną zaoferowane wspólnikom spółki Metelem na zasadach wskazanych w tych umowach, a w rezultacie objęcia akcji serii I oraz akcji serii J, w wykonaniu praw z warrantów subskrypcyjnych, spółka nabędzie wszystkie udziały Metelem.

Rejestracja warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego Cyfrowego Polsatu w kształcie opisanym powyżej jest jednym z warunków zawieszających dla zobowiązania spółki do wyemitowania akcji oraz zobowiązania wspólników Metelem do przeniesienia udziałów Metelem na rzecz spółki Cyfrowy Polsat.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający