Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

SUKCES FILMU "PASJA" W POLSACIE - PONAD 3,6 MLN WIDZÓWDrukuj

Polsat (HD)
"Pasja", najgłośniejszy film ostatniej dekady, w reżyserii Mela Gibsona był najlepiej oglądanym MegaHitem Telewizji Polsat od początku 2014 roku i był również najlepszym filmem pasma w obu grupach od początku roku. Produkcja zgromadziła 3 mln 641 tys. widzów, co przełożyło się na 29% SHR w grupie komercyjnej 16-49, oraz 24% SHR w grupie wszystkich oglądających 4+. W trakcie nadawania "Pasja" była liderem w grupie komercyjnej 16-49.

"Pasja" to oparty na czterech Ewangeliach (Mateusza, Marka, Łukasza i Jana) film, to niemal dokumentalna rejestracja 12 ostatnich godzin z życia Jezusa z Nazaretu. Chronologicznie prowadzoną narrację przeplatają sceny retrospektywne z dzieciństwa i młodości Chrystusa. Film jest wierny przekazom historycznym, biblijnym oraz teologicznym. Aby podkreślić autentyczność historii, aktorzy posługują się dwoma wymarłymi językami: aramejskim i łaciną. Film twórcy "Braveheart - Waleczne Serce", wywołuje wiele emocji i kontrowersji. Jest to film o wierze, nadziei, miłości i przebaczeniu. "Pasja" to obrazowe dzieło sztuki prowokujące do poważnego myślenia i refleksji nad śmiercią Chrystusa osoby o różnych przekonaniach religijnych.

W filmie występują m.in.: Jim Caviezel, Maia Morgenstern, Jivkov Christo, Francesco De Vito, Hristo Naumov Shopov i Monica Bellucci.


Dane: Nielsen Audience Measurement/Informuje: Polsat
#1 | Prokop dnia 16.04.14 08:12
I po raz kolejny mam wrażenie, że tv publiczna coś przegapiła. Jak chociażby z 'Pasją' czy koncertem z okazji beatyfikacji JPII. Z jednej strony taka tematyka średnio pasuje do tv komercyjnej, ale z drugiej strony stacja zapewnia szeroką pojętą rozrywkę dla każdego widza. Co świetnie przekłada się na wyniki oglądalności.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający