Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

BNP PARIBAS POLISH OPEN W SOPOCIE NA ANTENACH SPORTOWYCH POLSATUDrukuj

Polsat Sport (HD)
Od poniedziałku na kortach SKT Sopot rozgrywany jest challenger BNP Paribas Polish Open, z którego transmisje rozpoczną się w piątek. W Sopocie pojawią się też debliści Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski - będzie to ich jedyny w tym sezonie występ w Polsce.

"- Dla nas Sopot jest szczególnym miejscem. To prawie nasz drugi dom. Wygrywaliśmy tutaj trzy razy i po sopockich zmaganiach dalsza część sezonu była dla nas bardzo udana. W tym roku spisujemy się jednak dość kiepsko, ale wierzę, że ten turniej okaże się dla nas punktem zwrotnym. Chcemy być najlepsi na świecie i mamy ku temu potencjał" - powiedział na konferencji prasowej Fyrstenberg.

W turnieju głównych singlistów udział na podstawie rankingu ATP mają zapewniony Michał Przysiężny i Jerzy Janowicz. Cztery dzikie karty były zarezerwowane dla polskich zawodników - otrzymali je Marcin Gawron, Grzegorz Panfil, Piotr Gadomski i Andrzej Kapaś. Kolejni polscy tenisiści do turnieju główwnego dostali się z eliminacji - z układu gier wynikało, że co najmniej dwóch. W sopockim turnieju nie zagra natomiast najlepszy obecnie polski tenisista, Łukasz Kubot. Gwiazdą BNP Paribas Polish Open jest sklasyfikowany Czech Lukas Rosol, najwyżej sklasyfikowany w rankingu ATP (70 miejsce).
Pula nagród tego challengera wynosi 106500 euro, do tego trzeba dodać tzw. hospitality, czyli zakwaterowanie i wyżywienie zawodników. Łączny budżet imprezy został ustalony na poziomie około 1,5 miliona złotych. Zwycięzca gry pojedynczej zainkasuje 15300 euro i 125 punktów ATP, a finalista odpowiednio 9000 i 75.

Ten turniej ma rangę międzynarodowych mistrzostw Polski. Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny.

źródło: Polsat Sport
#1 | Prokop dnia 12.07.11 19:35
Brawo Polsat. Brakowało z telewizji takich transmisji takich spotkań o wysokiej randze. Tenis to piękny sport - trzeba do promować, a tym bardziej ten nasz polski. Dużo kanałów sportowych Polsatu widać się przyda, każdy kibic znajdzie swoją dyscyplinę ;]

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający