Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

POLSAT Z FILMOWĄ OFERTĄ NA DŁUGI WEEKENDDrukuj

Polsat (HD)
Majówka to doskonała okazja by wypocząć i zrelaksować się w rodzinnym gronie. "Kupiliśmy zoo", "Horton słyszy Ktosia!", "Trzej muszkieterowie", "Nagi peryskop" - to wybrane propozycje filmowe Telewizji Polsat na długi weekend.

Wybrany repertuar filmowy:
"Gruby Albert"
Wrażliwa i nieśmiała nastolatka Doris Robertson (Kyla Pratt) mieszka w Filadelfii. Zamknęła się w sobie po śmierci ukochanego dziadka. Nie ma żadnych przyjaciół, ciągle ogląda więc w samotności kreskówkę pt. "Gruby Albert". Łzy, które skapują z jej twarzy na pilota do telewizora, w magiczny sposób otwierają przejście łączące dwa światy: filmowej fikcji i rzeczywistości. Zdziwiona Doris spotyka Grubego Alberta (Kenan Thompson), który postanawia jej pomóc. Angażuje do tego zadania swoich animowanych przyjaciół: Mushmoutha (Jermaine Williams), Billa (Keith Robinson), Bucky'ego (Alphonso McAuley), Reggiego (Omari Grandberry) i Arthura (J. Mack Slaughter Jr.). Wszyscy razem przechodzą do świata rzeczywistego, chociaż wiedzą, że następnego dnia, kiedy zacznie się nowy odcinek, będą musieli wrócić do swojej bajki. Okazuje się jednak, że prawdziwe życie jest znacznie bardziej skomplikowane niż filmowa fikcja.

Emisja:
Czwartek (1 maja) - godzina 10:25

"Kupiliśmy zoo"
Dziennikarz Benjamin Mee (Matt Damon) jest energicznym mężczyzną, który uwielbia ryzyko i przygodę. Wszystko jednak zmienia się w dniu śmierci jego ukochanej żony. W wyniku tragicznych doświadczeń Benjamin z dnia na dzień postanawia zmienić swoje dotychczasowe życie. Porzuca pracę w redakcji i wraz z dwójką swoich dzieci przenosi się do domu położonego na terenie popadającego w ruinę zoo. Mimo braku doświadczenia mężczyzna postanawia przywrócić tej krainie dziecinnych fantazji dawny blask. Pomysł ten nie zyskuje aprobaty Duncana (Thomas Haden Church), starszego brata Benjamina, który uważa, że przedsięwzięcie jest z góry skazane na niepowodzenie. Jednak mimo jego rad i przestróg były dziennikarz energicznie zabiera się do pracy. W swoim przedsięwzięciu może zawsze liczyć na pomoc zarządzającej parkiem Kelly Foster (Scarlett Johansson) i grupy szalonych pracowników. Wspólnie zmagają się z niesfornymi podopiecznymi i wyjątkowo złośliwym inspektorem do spraw opieki nad zwierzętami (John Michael Higgins). Film powstał w oparciu o autentyczną historię brytyjskiego dziennikarza Benjamina Mee, który w 2007 roku wszedł w posiadanie podupadłego ogrodu zoologicznego w Dartmoor w hrabstwie Devon. Relacje z zarządzania placówką zdawał w felietonach dla dziennika "The Guardian", które z czasem przybrały formę książki.

Emisja:
Czwartek (1 maja) - godz. 12:10

"Push"
Tajna agencja rządowa zwana Wydziałem prowadzi badania nad tajemniczymi umiejętnościami wykazywanymi przez nielicznych wybranych takimi, jak: telekineza, jasnowidzenie czy telepatia. Wysłannicy organizacji tropią osoby dysponujące nadnaturalnymi zdolnościami, by następnie stworzyć z nich niezwyciężoną armię. Jedną z nich jest młody Nick Gant (Chris Evans), który umiejętności telekinetyczne odziedziczył po ojcu (Joel Gretsch), zamordowanym dziesięć lat wcześniej przez ludzi Wydziału. Chłopak ukrywa się dziś w Hongkongu. Wkrótce kontaktuje się z nim 13-letnia Cassie Holmes (Dakota Fanning), zdolna do przewidywania przyszłości. Nakłania ona Nicka do wspólnych poszukiwań Kiry (Camilla Belle), uciekinierki z laboratorium Wydziału, która z kolei potrafi sterować ludzkimi myślami. Jej śladem podąża bezwzględny agent Henry Carver (Djimon Hounsou). Konfrontacja trójki młodych bohaterów z ich prześladowcami wydaje się nieunikniona. Atutami produkcji są: doskonale dobrani odtwórcy głównych ról, brawurowe sceny walk i pościgów oraz zapierające dech w piersiach efekty specjalne.

Emisja:
Piątek (2 maja) - godzina 22:00

"Horton słyszy Ktosia!"
W dżungli Nool żyje obdarzony bujną wyobraźnią i anielskim usposobieniem słoń Horton. Olbrzym jest zawsze uprzejmy, pomocny i lojalny wobec przyjaciół. Pewnego razu słyszy, jak unosząca się w powietrzu drobinka woła o pomoc. Okazuje się, na pyłku znajduje się miasto Ktosiowo zamieszkane przez mikroskopijnych Ktosiów. Władzę sprawuje tu sympatyczny burmistrz Ned O'Malley, który z żoną Sally dochował się 96 córek i jednego syna. Właśnie Jo-Jo jest największą dumą ojca, a po jego przejściu na emeryturę ma przejąć stanowisko rodzica. Ned wyznaje Hortonowi, że miastu grozi zagłada. Ten z kolei mówi o tym innym mieszkańcom dżungli, ale nikt nie chce mu wierzyć. Cyniczna Kangurzyca stwierdza wprost, że poczciwy słoń stracił rozum. Także czarny orzeł Vlad-I-Koff i małpi klan Wickershamów z Yummo na czele kpią z niego. Mimo iż nawet najlepszy przyjaciel Hortona, Morton, próbuje przemówić mu do rozsądku, słoń postanawia ocalić mieszkańców Ktosiowa. Pełna humoru, doskonała pod względem technicznym opowieść jest adaptacją popularnej książki dla dzieci Dra Seussa, czyli Theodora Seussa Geisela.

Emisja:
Sobota (3 maja) - godz. 10:50
Niedziela (4 maja) - godz. 08:45

"Trzej muszkieterowie"
Widowiskowa, utrzymana w retro-futurystycznej konwencji adaptacja słynnej powieści Aleksandra Dumasa. Energiczny młodzieniec o imieniu D'Artagnan (Logan Lerman) przybywa do Paryża, by wstąpić do elitarnego oddziału królewskich muszkieterów. Chłopak szybko zdobywa przyjaźń i zaufanie trzech walecznych żołnierzy - Atosa (Matthew Macfadyen), Portosa (Ray Stevenson) i Aramisa (Luke Evans). Wkrótce po przybyciu do stolicy młody D'Artagnan trafia na ślad spisku, który może doprowadzić do wojny między Francją a państwami ościennymi. Energiczny młodzieniec, a także jego wierni przyjaciele zrobią wszystko, by uchronić swój kraj przed konfliktem zbrojnym, a także pokrzyżować plany kardynała Richelieu (Christoph Walz) oraz jego współpracowników - tajemniczej Milady de Winter (Milla Jovovich) i walecznego Rocheforta (Mads Mikkelsen).

Emisja:
Sobota (3 maja) - godz. 20:00
Niedziela (4 maja) - godz. 12:05

"Nagi peryskop"
Dowództwo marynarki wojennej USA dowiaduje się, że Rosjanie sprzedają krajom Trzeciego Świata okręty podwodne. Admirał Dean Winslow (Rip Torn) zamierza sprawdzić, czy istnieje zagrożenie z ich strony. W tym celu zarządza manewry i zleca oficerowi Thomasowi Dodge'owi (Kelsey Grammer) tajną misję - ma on niezauważalnie dla ultranowoczesnej obrony wybrzeża dopłynąć do wyznaczonego portu. Mianuje go dowódcą łodzi podwodnej. Radość Dodge'a nie trwa jednak długo, gdyż otrzymał najgorszy - mocno zdezelowany - okręt i załogę złożoną z nicponi, obiboków, życiowych pechowców i nieudaczników, wśród której jest jedna kobieta, porucznik Emily Lake (Lauren Holly). Mimo to wszyscy ruszają w morze, by przechytrzyć kontrwywiad. Okazuje się, że razem mogą wiele zdziałać... Udana parodia filmów, których akcja rozgrywa się na łodzi podwodnej, m.in. "Polowania na Czerwony Październik" i "Karmazynowego przypływu".

Emisja:
Niedziela (4 maja) - godz. 15:45
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający