Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

S&P PODWYŻSZYŁ RATING POLKOMTELUDrukuj

Plus
Agencja ratingowa Standard&Poor’s podwyższyła rating korporacyjny z poziomu BB- na BB dla Metelem Holding Company, spółki kontrolującej Polkomtel. Podniesiony został również rating wszystkich obligacji wyemitowanych przez grupę.

Podwyższenie ratingu dla Metelem Holding Company to efekt zmniejszenia zadłużenia grupy oraz zbliżającego się terminu zamknięcia transakcji włączenia Metelem do Grupy Cyfrowy Polsat.

Większość warunków transakcji nabycia Polkomtelu została już spełniona i agencja spodziewa się szybkiego zakończenia procesu włączenia spółki do Grupy Cyfrowy Polsat. Polkomtel poprzez Metelem będzie wówczas stanowił główną spółkę zależną w Grupie Cyfrowy Polsat. Zgodnie z kryteriami agencji, zrównuje ona rating korporacyjny "głównej" spółki zależnej z ratingiem całej grupy.

Agencja postrzega profil ryzyka biznesowego Metelem jako satysfakcjonujący, co odzwierciedla solidną pozycję Polkomtelu jako jednego z trzech dominujących operatorów na polskim rynku telekomunikacyjnym, w tym lidera pod względem posiadanych klientów kontraktowych. Efektywność operacyjna Polkomtelu, która jest powyżej średniej rynkowej, wynika z utrzymywanej stale marży EBITDA na poziomie powyżej 40% oraz z sukcesywnie wdrażanych działań wspierających rentowność spółki. Pomimo tego, że polski rynek komórkowy jest wysoce konkurencyjny i wrażliwy cenowo, Agencja uważa, że rynek telefonii mobilnej ma relatywnie solidne perspektywy przychodowe opierające się na transmisji danych, w kontekście obecnie słabego zasięgu sieci stacjonarnych na obszarach wiejskich. Przychody z transmisji danych najprawdopodobniej będą stopniowo równoważyć spadek przychodów pochodzących z tradycyjnych usług głosowych.

"Cieszy nas kolejna poprawa postrzegania spółki przez agencję Standard&Poor’s. To już drugie podniesienie naszego ratingu w ciągu roku, co jest wydarzeniem bez precedensu pośród operatorów telekomunikacyjnych w ostatnich latach, a tym samym stanowi szczególne wyróżnienie dla Polkomtelu. Cieszymy się, że udało nam się przygotować Spółkę do transakcji włączenia do Grupy Cyfrowy Polsat. Ocena przyznana przez Standard&Poor’s stanowi dla nas istotne potwierdzenie, że Spółka zmierza we właściwym kierunku, a integracja Polkomtelu i Cyfrowego Polsatu uważana jest za korzystną i perspektywiczną." - powiedziała Joanna Nieckarz, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Finansowych Polkomtelu.

Nowo nadany rating posiada perspektywę stabilną, co oznacza, iż aktualnie agencja nie przewiduje kolejnych zmian w najbliższym okresie.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający