Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

S&P PODTRZYMAŁ RATING CYFROWEGO POLSATUDrukuj

Cyfrowy Polsat
Agencja ratingowa Standard&Poor's Rating Services ("S&P") podtrzymała długoterminowy korporacyjny rating kredytowy przyznany Cyfrowemu Polsatowi na poziomie 'BB' ze stabilną perspektywą. Jednocześnie agencja przyznała długoterminowy rating na poziomie 'BB' dla kredytu terminowego denominowanego w polskich złotych do maksymalnej kwoty w wysokości 2,5 mld zł oraz wielowalutowego kredytu rewolwingowego do maksymalnej kwoty stanowiącej równowartość 500 mln zł.


Agencja S&P uzasadniła swoją decyzję tym, że spółka podjęła istotne, skuteczne działania zmierzające do finalizacji transakcji nabycia Metelem Holdings Company Ltd. ("Metelem"), spółki kontrolującej Polkomtel Sp. z o.o., w tym pozyskała środki do zrefinansowania istniejącego zadłużenia, spełniając tym samym najważniejsze warunki zawieszające warunkowych umów inwestycyjnych dot. nabycia udziałów w Metelem.

W opinii agencji, integracja największych w Polsce platformy płatnej telewizji oraz operatora telefonii komórkowej istotnie zdywersyfikuje i zwiększy skalę działalności Cyfrowego Polsatu. Wobec powyższego agencja S&P podwyższyła ocenę profilu ryzyka biznesowego z "fair" do "satisfactory".

Rating przyznany papierom wartościowym nie jest rekomendacją dotyczącą kupna, sprzedaży ani utrzymania stanu posiadania papierów wartościowych i może zostać w każdym momencie poddany zmianie lub wycofany.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający