Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

NOWE AKCESORIUM W PLUSIEDrukuj

Plus
W Punktach Sprzedaży sieci Plus dostępne jest całkowicie nowe akcesorium - zestawy adapterów D-Link Homeplug AV, czyli urządzenia wykorzystujące sieć elektryczną do transmisji danych. Adaptery podpięte do sieci przez normalne gniazdko zwiększają zasięg Internetu w domu lub biurze i pozwalają na korzystanie z Internetu nawet w odległym pomieszczeniu.

Adaptery D-Link Homeplug AV wykorzystują istniejące w domu czy biurze okablowanie elektryczne i pozwalają tanio oraz szybko, bez kucia ścian i kładzenia kabli, zwiększyć zasięg Internetu. Zastosowanie technologii QoS gwarantują, że przeglądanie stron czy pobieranie plików nie przeszkodzi w rozmowach przez telefon internetowy.

Rozwiązanie to jest już bardzo popularne w Europie, a szczególnie w Niemczech, gdzie można je spotkać praktycznie w każdym mieszkaniu. Działa to tak, jakby w całym domu czy mieszkaniu rozciągnięty był kabel internetowy. Jest to szczególnie atrakcyjne rozwiązanie w przypadku dużych mieszkań czy kamienic o grubych murach, gdzie nie zawsze można swoje urządzenie do transmisji danych, np. router, przenosić do każdego pomieszczenia.

W ofercie Plusa dostępne są:
* za 99 zł zestaw D-Link DHP-309AV z dwoma adapterami DHP-308AV korzystającymi z kabli sieciowych Ethernet.
* za 259 zł zestaw D-Link DHP-311AV z adapterem DHP-308AV korzystającym z kabla sieciowego Ethernet oraz adapterem DHP-310AV WiFi.

Sposób instalacji obu zestawów jest bardzo prosty i każdy może zrobić to samodzielnie:
1. Pierwszy adapter DHP-308AV należy podłączyć do gniazdka elektrycznego i połączyć z domowym routerem za pomocą kabla sieciowego Ethernet.
2. Drugi adapter podłączamy do gniazdka elektrycznego znajdującego się w pobliżu urządzenia, na którym chcemy korzystać z Internetu:
1) jeżeli drugim adapterem jest DHP-308AV łączy się go z urządzeniem (komputer, laptop, telewizor) za pomocą kabla sieciowego Ethernet.
2) jeśli drugi adapter to DHP-310AV to po podłączeniu do gniazdka utworzy on punkt dostępu WiFi i urządzenia w pomieszczeniu połączą się bezprzewodowo z Internetem.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający