Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

50 TYS. ZŁ KARY DLA POLSATU OD KRRITDrukuj

Polsat (HD)
Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji 13 maja 2014 roku nałożył na Telewizję Polsat karę finansową w wysokości 50 000 zł. Kara została nałożona w związku z emisją dnia 21 maja 2013 roku o godz. 16:30 odcinka serialu "Malanowski i partnerzy" pt. "Rzeźnik". Analiza materiału wykazała w audycji treści mogące mieć negatywny wpływ na prawidłowy fizyczny, psychiczny lub moralny rozwój małoletnich.

KRRiT karząc Polsat powołała się na art. 18 ust. 5, który mówi, że treści tego typu mogą być rozpowszechniane wyłącznie w godzinach od 23 do 6.

Na powyższy program do KRRiT, w ramach akcji zorganizowanej przez portal internetowy Stowarzyszenia Twoja Sprawa, wpłynęło 1568 skarg. W skargach przedstawiony został zarzut wyemitowania scen zawierających naturalistyczne obrazy poćwiartowanego ludzkiego ciała, przemocy związanej z próbą morderstwa itp.

Treści zaprezentowane w odcinku "Rzeźnik" są nieodpowiednie dla widzów poniżej 18 roku życia. Silne emocje i lęk u niedojrzałego emocjonalnie odbiorcy mogą zachwiać poczuciem bezpieczeństwa małoletnich widzów oraz mieć negatywny wpływ na ich dalszy rozwój psychiczny, moralny i fizyczny.

Nadawca, kwalifikując w całości serial "Malanowski i partnerzy" jako dozwolony dla widzów od lat 12, powinien uwzględnić fakt, że odcinek pt. "Rzeźnik" zawiera treści wykraczające poza przeciętny schemat realizacji wątków kryminalnych.

Wymierzając karę, KRRiT uwzględniła przesłanki ustawowe, określone w art. 53 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji, tj. zakres i stopień szkodliwości naruszenia, możliwości finansowe nadawcy, a także dotychczasową działalność nadawcy, w tym stwierdzone przypadki naruszenia w przeszłości przepisów chroniących małoletnich widzów przed szkodliwymi dla ich rozwoju treściami.
#1 | AR HD dnia 20.05.14 17:39
Jeszcze za przekleństwa Tyszkiewicz Polsat może beknąć. No ładnie. Szeroki uśmiech
#2 | Grzegorz Stapinski dnia 20.05.14 17:51
.......Analiza materiału wykazała w audycji treści mogące mieć negatywny wpływ na prawidłowy fizyczny, psychiczny lub moralny rozwój małoletnich............

No to cenzura pięknie a za KU..., H.. , C.... to jest promocja Polewka Polewka Polewka

Brawo mądre mózgi z KRRiT Polewka Polewka Polewka
#3 | tadeusz242 dnia 20.05.14 20:37
PolewkaPolewka ale to ****yzm młodzież jest w tych czasach gorzej zdziczała to co było na tym filmie.PolewkaPolewka

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający