Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

BOKS: STEVENSON - FONFARA W POLSACIE SPORTDrukuj

Polsat Sport (HD)
Do walki Adonisa Stevensona z Andrzejem Fonfarą dojdzie już w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego. Fonfara stanie przed szansą wywalczenia tytułu mistrza świata WBC wagi półciężkiej, który póki co posiada Stevenson. Transmisja w Polsacie Sport.


Dla "Polskiego Księcia" starcie będzie 29. w karierze. Dotychczas poniósł tylko dwie porażki. Jego pierwszym pogromcą był Eberto Medina (2006 rok). Po raz kolejny przegrał w 2009 roku z Derrickiem Findley'em. Fonfara co prawda żadnego mistrzostwa jeszcze nie wywalczył, ale posyłał na deski tak solidnych zawodników jak Tommy Karpency, czy Gabriel Campillo.

Stevenson ma na koncie mniej walk od Polaka, ale jest uważany za jednego z najmocniej bijących zawodników na świecie. Świadczyć o tym bez wątpienia mogą statystyki, ponieważ z 23 wygranych pojedynków aż 20 zakończył przed czasem. Mistrzem globu jest od od 8 czerwca 2013 roku. Wówczas tytuł odebrał pogromcy Tomasza Adamka - Chadowi Dowsonowi. Później dwukrotnie obronił pas - najpierw pokonując Tavorsia Clouda, a następnie Tony'ego Bellewa.

Na ceremonii ważenie obyło się bez zbędnych emocji. Fonfara przyznał, że czuje presję, jednak zamienia ją w dodatkową motywację. Do Montrealu przybyło wielu Polaków, którzy będą wspierać "Polskiego Księcia".

Początek transmisji gali w Montrealu i pojedynek Stevenson - Fonfara w nocy z soboty na niedzielę o godz. 02:30 w Polsacie Sport/HD.


Informuje: Polsatsport.pl
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający