Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

PLANY CYFROWEGO POLSATU NA PLUS, TVN NA MINUSDrukuj

Cyfrowy Polsat
Po informacjach o negocjacjach w sprawie współpracy strategicznej z Grupą Canal+, 31 października wartości akcji Grupy TVN spadły o aż 10 proc. Natomiast pozytywnie na giełdę wpłynęło zawarcie umowy Cyfrowego Polsatu w sprawie przejęcia Info TV FM.

W ostatni weekend października ukazały się teksty opisujące partnerstwo strategiczne Grupy TVN i ITI. Negocjacje trwają, a umowa może zostać podpisana jeszcze w listopadzie. Przypomnijmy iż Grupa Canal+ planuje w dwóch transzach przejąć pakiet ponad 56 proc. udziałów ITI, który kontroluje TVN.

Wieści te negatywnie wpłynęły na notowania giełdowe z 31 października. Tego dnia akcje Grupy TVN staniały o ponad 10 proc., a ich wartość wyniosła 12,73 zł. Wg. agencji Reuters, TVN w trzecim kwartale zanotuje 341 mln zł straty.

Przy okazji tzw. "współpracy" TVN z Grupą Canal+ ukazała się informacja, jakoby kanały Canal+ miały pod koniec roku trafić do "n", a nowe kanały nPremium do Cyfry+. Rzeczniczka prasowa platformy "n" zaprzeczyła tym informacjom.

Natomiast pozytywnie na giełdzie odbiły się informacje o podpisaniu umowy Cyfrowego Polsatu z NFI Manga w sprawie przejęcia Info TV FM, operatora telewizji mobilnej. Akcje funduszu wzrosły o 35 proc., a zmalały natomiast o 0,07 proc. akcje Cyfrowego Polsatu.

źródło: mediaboss.pl
#1 | Prokop dnia 14.11.11 16:44
Sytuacja do przewidzenia. Działania Cyfry+ i N-ki wg mnie jakoś za dobrze nie wyglądają i generalnie niewiele to zmieni na rynku, nie widać w tym spojrzenia przyszłościowego, rozwojowego. W przeciwieństwie do przejęcia Info TV FM przez CP. CP udowadnia chęć stworzenia szeroko dostępnej tv mobilnej w połączeniu z LTE i ta transakcja jest jak najbardziej na miejscu.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający