Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

PIŁKARSKI PUCHAR POLSKI W POLSACIE SPORT (akt.)Drukuj

Polsat Sport (HD)
Polsat Sport nabył prawa do transmisji Pucharu Polski w piłce nożnej, począwszy od najbliższego sezonu - informuje polsatsport.pl. Na chwilę obecną szczegóły nie są znane. Przypomnijmy, że poprzednio rozgrywki pokazywane były przez dwie stacje: TVN Turbo i Orange Sport.


Zanim jednak przyjdzie czas na Puchar Polski, kibiców czeka pojedynek o Superpuchar Polski, z udziałem mistrza i zdobywcy krajowego pucharu. Spotkanie Legia Warszawa - Zawisza Bydgoszcz odbędzie się 9 lipca o godzinie 19:00 na stadionie przy ul. Łazienkowskiej. Mecz transmitowany będzie przez Polsat Sport - wynika z ramówki stacji.

Aktualizacja: Roman Kołtoń, dziennikarz Polsatu Sport poinformował na Twitterze, że umowa podpisana została na dwa lata. (screen poniżej - twiiter.com/KoltonRoman).

"Bardzo atrakcyjne i zachęcające dla kibiców jest to, że wszystkie mecze półfinałowe i finał zostaną pokazane w otwartym kanale, będą studia przed meczem. To zwiększa atrakcyjność transmisji. Polsat zrobi wszystko na pewno na najwyższym poziomie i można powiedzieć, że tak jak zmienia się Puchar Polski, tak ewoluuje pokazywanie go w telewizji.

Umowa ze Stadionem Narodowym obowiązuje jeszcze na dwa lata, ale zawsze będziemy chcieli rozgrywać tam finał. Idea jest taka, żeby ten mecz zawsze odbywał się 2 maja, w Warszawie na Stadionie Narodowym. Chcemy, żeby na stałe wpisał się w kalendarz piłkarski w Polsce.

Nagrody też są atrakcyjne. Wygrywający dostaje 0,5 mln złotych. Utrzymany zostanie system z jednym losowaniem, tak jak jest w turniejach tenisowych. Będzie jedna plansza, jedno losowanie. Wszystkie zespoły od początku będą znały swoją drogę do finału. Są dwie istotne zmiany w regulaminie. Pierwsza dotyczy miejsca rozgrywania spotkań. Jeśli będą dwie drużyny, które grały w tej samej klasie rozgrywkowej w poprzednim sezoni, gospodarzem będzie drużyna z wyższego miejsca, a nie jak do tej pory, z niższego. Jeśli spotkają się drużyny z różnych lig, to gramy na boisku tej, która gra niżej - to się nie zmienia. Istotne jest też to, że po ćwierćfinałach anulowane są wszystkie żółte kartki."
- powiedział Maciej Sawicki, Sekretarz Generalny PZPN.


Informuje: polsatsport.pl/cyfrowypolsatnews.pl
#1 | Adam Okoniewski dnia 26.06.14 16:43
Dobry ruch Polsatu. Ale tego można było się spodziewać po utracie praw do Ekstraklasy piłkarskiej. Uśmiech
#2 | Grzegorz Stapinski dnia 26.06.14 19:57
Orange sport i Sportklub się sypią Smutek
#3 | Baldur dnia 26.06.14 20:17
Bardzo dobry zakup. Czekamy jeszcze na zakup praw do ekstraklasy w przyszłości. Myślę, że polsat się postara.
#4 | Grzegorz Stapinski dnia 26.06.14 21:08
O Ekstraklasie zapomnij nc+ nie popuści tego tak jak Polsat siatkówki

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający