Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

KOLEJNE BEZPIECZNE WAKACJE Z PLUSEM I TELEWIZJĄ POLSATDrukuj

Polsat (HD)
Jak udzielać pierwszej pomocy, kiedy nie należy wypływać w morze, jak bezpiecznie chodzić po górach, co zrobić, by się dziecko nie zgubiło, jak bez problemów dojechać do celu podróży? Na te i wiele innych pytań widzowie Telewizji Polsat i Polsat News znajdą odpowiedź w cyklu "Bezpieczne wakacje".


"Bezpieczne wakacje", to cykl programów realizowanych przez sieć Plus oraz Telewizję Polsat i Polsat News we współpracy z wodnymi i górskimi służbami ratowniczymi. Przez całe wakacje w soboty i niedziele, między godz. 7:00, a 13:00, na antenach telewizji Polsat i Polsat News emitowane będą krótkie wejścia antenowe prowadzone przez Krzysztofa Ibisza i Marka Horczyczaka. W programach tych pojawią się eksperci, z którymi prowadzący będą rozmawiać o bezpieczeństwie w górach i nad wodą oraz o atrakcjach turystycznych w danym rejonie kraju. Dzięki pokazom ratownictwa górskiego i wodnego widzowie będą mieli też okazję zapoznać się ze specyfiką pracy służb ratowniczych. Dowiedzą się jak bezpiecznie wypoczywać i jakich błędów nie popełniać podczas wakacji nad wodą i w górach.

Łączenia telewizyjne realizowane będą z wykorzystaniem mobilnego Internetu LTE dostarczonego przez sieć Plus, a na imprezach "Bezpieczne wakacje" nad wodą pojawią się specjalne sterowce z routerami Wi-Fi promujące ofertę Power LTE, dzięki którym każdy będzie miał możliwość skorzystania z bezpłatnego Internetu.

W ramach tegorocznych "Bezpiecznych wakacji" Plus powraca z akcją rozdawania dzieciom specjalnych opasek na rękę z numerem ratunkowym 601100100 oraz miejscem na wpisanie przez rodziców lub opiekunów swojego numeru telefonu. Opaski będą rozdawane podczas mazurskich i nadmorskich imprez "Bezpiecznych wakacji".

Pierwszy odcinek "Bezpiecznych wakacji" w Istebnej już za nami. Kolejne odbędą się:
12-13.07.2014 Szczawnica/Kluszkowce - Bezpieczne wakacje z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym i 60 lecie Grupy Podhalańskiej GOPR
19-20.07.2014 Świnoujście - Bezpieczne wakacje z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym i Mistrzostwa ratowników w zawodach morskich
26-27.07.2014 Mrągowo/Giżycko – Bezpieczne wakacje z Mazurskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym
02-03.08.2014 Gdynia – Bezpieczne wakacje z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym i Puchar Polski w zawodach ratowników WOPR
09-10.08.2014 Sopot/Hel - Bezpieczne wakacje z Sopockim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym i Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz Moto Safety Day i zawody ratowników wodnych
16-17.08.2014 Krynica - Bezpieczne wakacje z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym
23-24.08.2014 Sopot/Gdańsk - Bezpieczne wakacje z Sopockim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym
30-31.08.2014 Kołobrzeg - Bezpieczne wakacje z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym

Wszystkich podróżujących i wypoczywających na wakacjach Plus zachęca do skorzystania z rozwiązań dostępnych w ofercie sieci, które pomogą spędzić ten czas przyjemnie i bezpiecznie. Właściciele smartfonów mogą pobrać na telefon "NaviExpert Plus", czyli aplikację z najbardziej aktualnymi mapami i podpowiedziami dla pieszych. NaviExpert pomoże odnaleźć najszybszą trasę dojazdu i najbliższy przystanek autobusowy. Aby ją zainstalować i przetestować (przez 7 dni) należy wysłać SMS o treści NAVI na numer 8045. Kolejną polecaną, i to nie tylko na czas wakacji, aplikacją jest "Gdzie Jest Dziecko - Bezpieczna Rodzina". Pozwala ona m.in. na sprawdzenie aktualnego miejsca pobytu bliskiej osoby, np. dziecka gdy spędza wakacje z dala od domu, umożliwia też wysyłanie powiadomienia, że wszystko jest O.K. Wysłanie wiadomości SMS, tym razem GJD na numer 8045, umożliwia pobranie aplikacji zawierającej mapę, na której w każdym momencie możemy sprawdzić, gdzie znajduje się nasza pociecha.

Plus już od kilkunastu lat współpracuje z wodnymi i górskimi służbami ratowniczymi i jest ich partnerem technologicznym. Stworzone w ramach tej współpracy Centra Koordynacji Ratownictwa wraz z ośrodkami pomocniczymi są podstawą unikalnego w skali światowej Zintegrowanego Systemu Ratownictwa obsługującego specjalne numery ratunkowe. Nad wodą jest to numer 601100100, natomiast w górach - 601100300. Dzięki uruchomieniu systemu udało się maksymalnie skrócić czas zlokalizowania osoby, która wezwała pomoc. Ponad 70% interwencji GOPR, TOPR, WOPR i MOPR doszło do skutku po połączeniu na numery ratunkowe.
#1 | Prokop dnia 18.07.14 10:03
Takie akcje edukacyjno-uświadamiające są ważne i potrzebne. Nie po raz pierwszy Polsat takie programy pokazuje. I super w tej tematyce uzupełnia się z Plusem, bo ten od dawna współpracuje z ratowniczymi organizacjami. Nie wspominając o przydatnych aplikacjach własnie na wakacje jakie ma w ofercie.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający