Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

SIERPIEŃ W POLSAT JIMJAMDrukuj

Polsat JimJam
W drugim miesiącu wakacji, kanał Polsat JimJam przygotował dla najmłodszych widzów kilka premierowych propozycji, a także kontynuacje dobrze znanych już tytułów. W sierpniu stacja pokaże m.in. polski serial animowany "Mami Fatale" z Robertem Makłowiczem w roli narratora oraz "Dyzia", w którym zabawne zwierzęta wraz z profesor Kropelką dostarczą dzieciom mnóstwo rozrywki.

Premiera: "Mami Fatale"
Codziennie o 18:10 i 21:55

"Mami Fatale" to animowany serial polskiej produkcji, w którym gotowanie zawsze stanowi początek niezwykłych zdarzeń. Tytułowa Mami to urocza staruszka, która wraz ze swoimi pupilami, Psiną i Prosięciem, postanawia wyprowadzić się z miasta i wieść spokojne życie na łonie natury. Starsza pani mieszka w małej chatce, którą otacza ogród pełen warzyw i owoców. Całej trójce mocy wrażeń dostarczają odwiedzające, spokojną na co dzień okolicę, niezwykłe postacie. Bohaterowie serii w każdym odcinku kosztują smakowitych potraw Mami, w tym włoskiej bruschetty, czy azjatyckich sajgonek. Narratorem wszystkich barwnych i zabawnych historii przedstawionych w bajce jest znany dziennikarz, podróżnik i krytyk kulinarny, Robert Makłowicz.

Premiera: "Dyzio"
W dni powszednie o 15:05 i 21:25; w weekendy o 21:25

Żeby wszystko było jasne, Dyzio nie jest smokiem, dinozaurem ani innym znanym nam zwierzęciem. Dyzio to po prostu Dyzio, Jedyny w swoim rodzaju… i prawdopodobnie ostatni ze swego gatunku. Przychodzi na świat na idyllicznej wyspie gdzieś po środku oceanu, po tym, jak morze wyrzuca na plażę górę lodową skrywającą w środku tajemnicze jajko. Świeżo wykluty Dyzio poznaje nowych przyjaciół – grupę zabawnych i rozmownych zwierzątek oraz genialną, choć często bujającą w obłokach profesor Kropelkę. Dyzio jest pełen energii i ciekawości świata. Wraz z innymi zwierzakami chodzi do szkoły, a w każdym odcinku uczy się czegoś nowego. Czasem wynika z tego wiele ciekawych rzeczy, tak jak z przeróżnych eksperymentów pani profesor. Na wyspie Dyzia ciężko się nudzić.

Kontynuacja: "Znajome kształty"
W dni powszednie o 07:40, 15:30 i 20:05; w weekendy o 20:05

"Znajome kształty" to program, który został zainspirowany tangramem - chińską łamigłówką składającą się z siedmiu części i polegającą na układaniu z nich różnych figur. Dzięki niemu dzieci poznają różnego rodzaju figury geometryczne i wysłuchają wciągających opowieści sympatycznego borsuka. Każdy odcinek serialu to niezależna historia, której głównymi bohaterami są zwierzęta. Zarówno postacie, jak i elementy tła są złożone z figur geometrycznych i zmieniają się w rytm opowiadanej historii, tworząc nowe formy. Borsucze opowieści pochodzą z całego świata i czerpią z klasyki – od wspaniałych bajek greckiego pisarza Ezopa, po chińskie przypowieści.

Kontynuacja: "Noksu"
W dni powszednie o 05:20, 14:15, 16:05 i 20:40 oraz w weekendy o 05:20 i 20:40

Imię rezolutnego Noksu, które oznacza "bądź sobą", znakomicie oddaje jego naturę. Noksu nie musi szukać przygód, one same go znajdują! Jego ciekawość świata i żywy charakter sprawiają, że co chwila spotyka go coś niezwykłego. I chociaż Noksu wpada czasami
w tarapaty, to wszystkie historie z jego udziałem kończą się szczęśliwie i przekazują dzieciom ważną lekcję. Noksu wraz z przyjaciółmi, Nupim i Betty, w każdym odcinku uczy się też czegoś nowego - przechodzenia przez ulicę, pływania, dbania o rower, czy też prac w ogródku. Ponadto sympatyczne postacie odkrywają, jak ważne jest bycie szczerym wobec przyjaciół, życzliwym wobec innych, że nie warto jeść niezdrowego jedzenia, oraz że nie wolno śmiecić.

"Czarodziejskie opowieści"
Codziennie o 10:00 i 17:00

W sierpniu Polsat JimJam zabierze dzieci do świata czarów, zamków rycerskich, krasnoludków i morskich wypraw. Codziennie nowa kraina, kolejni, niesamowici bohaterowie i duża porcja świetnej zabawy dla dużych i małych. W ramach cyklu kanał zaprezentuje widzom m.in. takie filmy animowane jak:
"Piękna i Bestia" to wspaniała klasyczna bajka o niepowtarzalnym klimacie. W mrocznym, zapomnianym zamku mieszka egoistyczny i nieczuły książę. W wyniku zaklęcia zmienia się w prawdziwą Bestię. By odczarować urok, przed swoimi 21. urodzinami, musi się zakochać, na dodatek z wzajemnością. Jego wybór pada na piękną Bellę – inteligentną i dobrą dziewczynę, która marzy o tym, by wyrwać się z małego miasteczka.
"Camelot" – akcja bajki rozgrywa się w czasach legendarnego Króla Artura, czarodzieja Merlina i dzielnych rycerzy Okrągłego Stołu. Bajka zapewni wszystkim widzom magiczną i niezapomnianą podróż w czasie.
"Podróże Guliwera" to opowieść o podróżniku który jako rozbitek trafia do wioski bardzo małych ludzi - liliputów. Sympatyczny wielkolud (z punktu widzenia liliputów) pomaga nowym znajomym pogodzić się z mieszkańcami sąsiedniej wyspy i docenić dzielące ich różnice.
"Królewna Śnieżka" to przepiękna, XIX-wieczna opowieść, która mimo upływu lat nie straciła swojego uroku. Rozpowszechniona przez braci Grimm ludowa baśń niemiecka doczekała się wielu adaptacji - zarówno tych skierowanych do dzieci, jak i dorosłych. Do dziś przekazuje ona ważne w życiu człowieka wartości, takie jak życzliwość, pomoc drugiej osobie w potrzebie, czy przyjaźń.

A ponadto dzieci będą mogły także obejrzeć: "Dzwonnika z Notre Dame", "Anastasię", "Tarzana wśród małp", "Wyspę skarbów", "Calineczkę i Tomcia Palucha", "Herculesa", "Księcia i żebraka", "Egipską opowieść", "Arkę Noego",, "Króla dżungli" i "Zamek księżniczki".

Weekendowe maratony:
"Piesek Bali"
Soboty i niedziele w godzinach 06:30 – 08:30

"Hugo, co to znaczy?"
Soboty i niedziele w godzinach 08:30 – 08:55

"Strażak Sam"
Soboty w godzinach 14:30 – 17:00

"Przygody Kapitana Klippera"
Niedziele w godzinach 14:30 – 17:00
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający