Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

POLSAT NIE SPRZEDA MUNDIALU, EMISJA NA OTWARTEJ ANTENIE LUB KANALE PŁATNYMDrukuj

Polsat (HD)
Telewizja Polsat pokaże zbliżające się Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn Polska 2014. Wciąż nie wiadomo jednak, w jakiej formie kibice zobaczą mundial. Trwają negocjacje ze sponsorami i to od ich rezultatów, zależeć będzie, czy mecze transmitowane będą na otwartej antenie Polsatu, czy też w specjalnie uruchomionym, dodatkowo płatnym kanale. Cała sprawa wyjaśnić ma się w przyszłym tygodniu.

Warto dodać, że chęć odkupienia imprezy wyraziła Telewizja Polska, jednak oferta złożona przez publicznego nadawcę, była nie do zaakceptowania ponieważ zaproponowana kwota była niższa niż koszt wyprodukowania sygnału przez Polsat. Marian Kmita, Dyrektor sportu w Polsacie w rozmowie z dziennikarzem Polsatu Sport, Jerzym Mielewskim, zapowiedział, że zostały dwa scenariusze dotyczące transmisji MŚ w siatkówce: optymistyczny, który zakłada, że mecze Polaków będą pokazywane w otwartym Polsacie, a pozostałe na kanałach kodowanych i pesymistyczny mówiący, że wszystko będzie w systemie płatnym.

"Zostały już tylko dwa scenariusze, czyli taki optymistyczny, na którym nam bardzo zależy, czyli mecze Polaków w otwartym Polsacie, a reszta na trzech antenach sportowych no i ten być może, do którego będziemy zmuszeni, jeśli rozmowy ze sponsorami zakończą się fiaskiem, czyli wszystko w systemie płatnym. Decyzję o tym podejmiemy na początku przyszłego tygodnia. Na pewno zależy nam, żeby nie było żadnych barier, czyli że nie tylko abonenci Cyfrowego Polsatu, ale i konkurencyjnych i kablówek i platform cyfrowych mieli taki sam dostęp jak nasi klienci. (...) Wierzymy, że te rozmowy, które prowadzimy w tych dniach, bardzo intensywne, ze sponsorami i państwowymi i niepaństwowymi przyniosą taki rezultat, że w poniedziałek, wtorek będziemy mieli dobre wiadomości dla wszystkich sympatyków siatkówki w Polsce. (...) Mnie zależy na tym, żeby wszyscy obejrzeli to za darmo i bez żadnych barier." - powiedział Kmita (za polsatsport.pl).

Przypomnijmy, że Mistrzostwa Świata odbędą się od 30 sierpnia do 21 września. Mecze będą rozgrywane w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Bydgoszczy i Katowicach. Otwarcie mistrzostw odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie w obecności kilkudziesięciu tysięcy polskich kibiców. Sponsorem Generalnym wydarzenia jest sieć Plus.
#1 | mikun8 dnia 25.07.14 15:22
Brawo Polsat jestem za uruchomieniem płatnego dodatkowo kanału i mam nadzieję że nikt z abonentów go NIE ZAMÓWI a
Polsat się na tym przejedzie.....Smuteksiemka

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający