Kontakt

Facebook

Warto odwiedzić

Forum dyskusyjne

WideoPanelZMIANY W ZARZĄDACH POLKOMTELU I CYFROWEGO POLSATUDrukuj

Plus & CP
Joanna Nieckarz, członek zarządu ds. finansowych Polkomtelu kończy realizację swoich zadań w zarządzie i pozostanie w nim jeszcze do końca sierpnia. Zastąpi ją Tomasz Szeląg, który będzie odpowiadał za konsolidację oraz zarządzanie finansami całej Grupy Polsat. Szeląg jest jednym ze współautorów i realizatorów transakcji włączenia Polkomtelu do Grupy Cyfrowy Polsat. Tomasz Szeląg obejmie stanowisko członka zarządu Polkomtelu z dniem 1 września.

"Joanna świetnie sprawdziła się w czasie, na który przypadła restrukturyzacja, refinansowanie i porządkowania finansów spółki i dziękuję jej za skuteczną realizację tych zadań. Dziękuję jej również za zaangażowanie, pracę pełną poświęcenia i profesjonalizm, to również dzięki niej znajdujemy się dzisiaj w tak dobrym dla naszej grupy momencie. Powołanie Tomasza Szeląga na jej następcę w Zarządzie Polkomtelu jest procesem naturalnym, zmierzającym do konsolidacji finansów całej Grupy Polsat. Wierzę, że Tomasz Szeląg sprosta wyzwaniu jakim jest kierowanie finansami całej naszej Grupy" – powiedział Zygmunt Solorz-Żak.

Podczas pracy w zarządzie spółki Nieckarz udało się wraz z zespołem osiągnąć wiele sukcesów – między innymi bardzo korzystne refinansowanie zadłużenia, dwukrotną przedpłatę kredytu oraz poprawę ratingu przyznaną przez agencje ratingowe S&P oraz Moody’s.

Jednym z wyzwań, jakie stoi obecnie przed Grupą Polsat jest efektywna integracja spółek w ramach Grupy, w tym przede wszystkim Polkomtelu i Cyfrowego Polsatu. W tym celu rada nadzorcza Cyfrowego Polsatu podjęła decyzję o powołaniu z dniem 1 września Tobiasa Solorza w skład zarządu Cyfrowego Polsatu w randze wiceprezesa zarządu (obejmie początkowo funkcję członka zarządu, funkcję wiceprezesa obejmie po zarejestrowaniu przez odpowiedni Sąd zmian w statucie spółki). Tobias Solorz w zarządzie Cyfrowego Polsatu będzie odpowiadał za nadzór właścicielski nad wszystkimi spółkami z Grupy.

Ponadto zgodnie z wcześniejszymi komunikatami i po zarejestrowaniu przez odpowiedni sąd zmian w Akcie Założycielskim Polkomtelu, Dominik Libicki objął już formalnie stanowisko wiceprezesa zarządu Polkomtelu.

"Tobias Solorz i Dominik Libicki pełniąc funkcje zarówno w Zarządzie Cyfrowego Polsatu, jak i Polkomtelu będą odpowiedzialni za realizację celów i zadań jakie stoją przed całą Grupą Polsat. Cieszę się, że współpracują ze sobą, co bez wątpienia ułatwi Grupie Polsat realizację stojących przed nią wyzwań" – powiedział Zygmunt Solorz-Żak.

Rady nadzorcze Polkomtelu i Cyfrowego Polsatu liczą, że wprowadzone zmiany przyczynią się do osiągania jeszcze lepszych wyników przez spółki, a Grupa Polsat jako lider rynku medialno-telekomunikacyjnego i największa prywatna firma w Polsce zbudowana od podstaw z rodzimego kapitału, będzie dzięki temu umacniała swoją pozycję i rolę jednego z największych, najważniejszych i najbardziej rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce, jak i całym regionie.

Komentarze z Facebooka

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający