Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

OFICJALNY KOMUNIKAT W SPRAWIE PLUSADrukuj

Plus
W środę 9 listopada Spartan Capital Holdings Sp. z o.o., kontrolowana przez Zygmunta Solorza-Żaka, została wpisana do księgi akcyjnej Polkomtel S.A. jako właściciel 100% akcji. Tym samym formalnie przejęła pełną kontrolę nad operatorem sieci Plus.

Wpis do księgi akcyjnej jest finalnym etapem największej po 1989 roku transakcji na polskim rynku telekomunikacyjnym - rezultatem umowy sprzedaży akcji spółki zawartej 30 czerwca br. oraz zgody na transakcję wyrażonej 24 października przez Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Wpis do księgi akcyjnej to symboliczne otwarcie nowego etapu rozwoju dla spółki - mówi Prezes Zarządu Polkomtel S.A. Jarosław Bauc. - Grupa Kapitałowa, do której należy już Polkomtel daje ogromną szansę nie tylko utrzymać pozycję lidera w obecnych obszarach naszej działalności, ale stale poszerzać ofertę i powiększać grono klientów.

Przejęcie Polkomtela wynika z planów rozwoju działalności w sektorze telekomunikacyjnym, w oparciu o strategiczne korzyści wynikające z komercyjnej współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami z sektora mediów i telekomunikacji, kontrolowanymi przez Zygmunta Solorza-Żaka, takimi jak Grupa Midas i Grupa Kapitałowa Cyfrowy Polsat w skład której wchodzi również Telewizja Polsat. Kluczowym elementem strategii jest rozwój ogólnopolskiej sieci LTE umożliwiającej szybki bezprzewodowy dostępu do Internetu z prędkością transferu do 326 Mb/s.

Priorytetem inwestycji w Polkomtel będzie wzmocnienie pozycji spółki jako narodowego czempiona w sektorze telefonii komórkowej i mobilnego Internetu, również poprzez współpracę z Grupą Kapitałową Cyfrowy Polsat i Grupą Midas. Dzięki temu największe korzyści uzyskają nasi klienci, którym zapewnimy dostęp do nowych usług opartych o najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne" - powiedział Zygmunt Solorz-Żak.

Spartan Capital Holdings Sp. z o.o. to podmiot kontrolowany przez Zygmunta Solorza-Żaka, akcjonariusza spółek działających m.in. na rynku mediów i telekomunikacji i w obszarze nowych technologii (Cyfrowy Polsat, Telewizja Polsat, Grupa Midas: Mobyland, CenterNet oraz Aero 2), a także firm z sektora energetyki i finansów.

Przy transakcji inwestorowi doradzali: Trigon Dom Maklerski SA, Deutsche Bank oraz Crédit Agricole CIB, odpowiedzialni za przygotowanie struktury transakcji. Trigon Dom Maklerski SA odpowiadał również za organizację finansowania zakupu, kancelaria Dewey & LeBoeuf była wiodącym doradcą prawnym, natomiast kancelaria Chajec, Don-Siemion & Żyto odpowiadała za postępowanie przed UOKiK i kwestie telekomunikacyjne, a PKO Bank Polski SA udzielił akredytywy.

W dniu wczorajszym została powołana nowa Rada Nadzorcza Polkomtel SA w składzie:

Heronim Ruta - Przewodniczący Rady Nadzorczej
Zygmunt Solorz-Żak - Członek Rady Nadzorczej
Józef Birka - Członek Rady Nadzorczej
Aleksander Myszka - Członek Rady Nadzorczej
Andrzej Papis - Członek Rady Nadzorczej
Norbert Walkiewicz - Członek Rady Nadzorczej

Zmiany w Zarządzie Polkomtel SA:

Rada Nadzorcza podjęła uchwałę o oddelegowaniu na okres 3 miesięcy Pana Zygmunta Solorza-Żaka do pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Polkomtel SA

Do Zarządu powołany został również Pan Tobias Solorz. Pan Jarosław Bauc został powołany na funkcję Członka Zarządu. Pan Wojciech Dylewski nie będzie już dalej pełnił funkcji Członka Zarządu. Pozostali dotychczasowi członkowie Zarządu pozostają obecnie w jego składzie.

źródło: Polsat
#1 | Prokop dnia 15.11.11 12:15
326Mb/s Szeroki uśmiech to by było coś zwłaszcza w internecie mobilnym. Jest to ciekawa wizja. LTE z 100Mb/s zaistniał i ma się bardzo dobrze. Dzięki pracom nad rozszerzeniem zasięgu będzie z LTE coraz lepiej. Przyspieszenie do 300Mb/s to kwestia czasu. Znając CP.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający