Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

MŚ W SIATKÓWCE: EWENTUALNY FINAŁ POLAKÓW W OTWARTYM POLSACIE (akt.)Drukuj

Polsat (HD)
Telewizja Polsat pod wpływem zmasowanej krytyki zmieniła decyzję. Jeśli w dzisiejszym półfinałowym spotkaniu siatkarskich Mistrzostw Świata, Polska - Niemcy, podopieczni Stefana Antigi pokonają rywali, to mecz finałowy z ich udziałem, transmitowany będzie na otwartej antenie Polsatu.


"Odpowiadając na apel Prezydenta RP Pana Bronisława Komorowskiego i uznając zawarte w nim argumenty, że finał mistrzostw świata w siatkówce z udziałem Polaków to ważne społecznie wydarzenie, zdecydowaliśmy, że pokażemy ten mecz na otwartej antenie Polsatu, jeśli nasza reprezentacja wygra dzisiejszy półfinał, czego wszyscy sobie szczerze życzymy" - powiedział Dominik Libicki, prezes zarządu Cyfrowego Polsatu (za polsatsport.pl).

Dzisiejszy półfinał z Niemcami pokaże stacja Polsat Volleyball 1. Początek o godzinie 20:15. Finał turnieju odbędzie się jutro, także o 20:15. Przypomnijmy, że ostatni mecz (Polska - Rosja) w III fazie, który zdecydował o awansie Polaków na antenie Polsat Volleyball 1, oglądało prawie 1,8 mln widzów. Udział stacji wyniósł wtedy 12,95% (grupa 4+), 14,74% w grupie komercyjnej (dane: Nielsen Audience Measurement za press.pl).

Warto zwrócić uwagę, że dotąd słoneczna telewizja deklarowała, że wszystkie mecze, także te z udziałem Polaków, emitowane będą tylko w płatnych kanałach Polsat Volleyball. Otwarty Polsat pokazał jedynie ceremonie i mecz otwarcia, Polska - Serbia.

Oficjalny komunikat Polsatu w tej sprawie:

"Po spotkaniu Zygmunta Solorz-Żaka z Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej Panem Bronisławem Komorowskim Grupa Polsat pozytywnie odpowiedziała na apel Prezydenta o pokazanie meczu finałowego Mistrzostw Świata wszystkim Polakom, jeśli reprezentacja Polski wygra dzisiejszy półfinał.

W dniu dzisiejszym Prezydent RP Bronisław Komorowski spotkał się z Przewodniczącym Rady Nadzorczej Grupy Polsat Zygmuntem Solorzem-Żakiem. Prezydent podkreślił świetną postawę Polaków i ogromne zainteresowanie kibiców historyczną imprezą rozgrywaną w naszym kraju. Prezydent docenił również doskonałą organizację i bardzo wysoki poziom sportowy Mistrzostw Świata, podkreślając również, że dzięki skali wydarzenia i doskonałej grze naszej reprezentacji narodowej mistrzostwa stały się w Polsce czymś więcej niż tylko wydarzeniem sportowym.

W trakcie spotkania przedstawiono Prezydentowi RP powody dla których dotychczasowe mecze MŚ nie były dostępne na antenie otwartej. Uznając argumenty Prezydenta RP oraz doceniając wagę społeczną wydarzenia, Grupa Polsat pozytywnie odpowiedziała na apel Prezydenta RP.

Dzięki tej decyzji wszyscy Polacy będą mogli uczestniczyć w wielkim sportowym i społecznym święcie, jakim będzie finał MŚ z udziałem Polaków, poprzez dostęp do otwartej transmisji finału mistrzostw świata z udziałem Polaków w Polsacie.

Prezydent RP wyraził nadzieję, że wszyscy, którym dobro polskiej siatkówki leży na sercu, przyjmą tę decyzję ze zrozumieniem i zadowoleniem."


Aktualizacja: Polska pokonała Niemcy 3:1. W finale biało-czerwoni zmierzą się z Brazylią. Początek relacji w niedzielę, o godz. 20:15 w otwartym Polsacie.
#1 | mikun8 dnia 20.09.14 17:37
To jak Polska będzie w finale to i operatorzy co pobrali opłaty za dostęp do wszystkich spotkań powinni odpowiednio obniżyć opłatę .......siemka

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający