Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

NOWA BAJKA "TYGRYSEK PERCY I JEGO OPOWIEŚCI" W POLSAT JIMJAM (foto)Drukuj

Polsat JimJam
Jesienne dni rozpromieni widzom Polsat JimJam wyjątkowo zabawny, mądry i atrakcyjny graficznie serial animowany "Tygrysek Percy i jego opowieści". Razem z bohaterami programu dzieci przeniosą się w świat wyobraźni, dzięki któremu poczują się niczym w wesołym miasteczku.

Krainy fantazji, każdego z głównych bohaterów bajki są wyrazem tego, jacy chcieliby oni być w świecie realnym. Tygrysek Percy marzy o tym, by odznaczać się odwagą, ponieważ na co dzień boi się mnóstwa rzeczy… pająków, samotności (zawsze towarzyszy mu maskotka o imieniu Zip), wysokości, małych pomieszczeń oraz ciemności, a do tego z natury jest nieśmiały i nie bardzo umie się odnaleźć w nowych sytuacjach. To dlatego w swoim świecie fantazji jest dzielnym rycerzem, przemierzającym królestwo średniowiecznych zamków.

Z kolei Sisi chciałaby, aby liczono się z jej zdaniem. Pod pelerynką pewnej siebie dziewczynki (a raczej łani) skrywa wrażliwą naturę i troskę o to, w jakim stopniu przejmują się jej losem inni. Z tego powodu wymyśliła pełną różowych chmur krainę wróżek, w której jest księżniczką.

Zupełnie inny świat stworzyła sobie Flap Flap - niezwykle inteligentna mała nietoperzyca. Potrafi rozwiązać nawet najtrudniejszą zagadkę w pięć minut, ale gdy nie może tego zrobić, bardzo się frustruje. Flap Flap nie lubi okazywać emocji i dużo lepiej jej to wychodzi w krainie własnych fantazji - zamaskowana walczy w mieście superbohaterów z przestępcami i złoczyńcami.

Ostatnim z czworga przyjaciół jest Jack, niecierpliwa wiewiórka, która często szybciej mówi, niż myśli. Jack nie cierpi organizacji i wierzy jedynie w swoją intuicję. Goniąc wciąż za nową przygodą, zdarza mu się zapomnieć, że jest częścią grupy. Nie lubi burzy, zasad i pory kładzenia się do łóżka. W świecie fantazji, Jack przemienia się w pirata, który pływa swoim wspaniałym statkiem w poszukiwaniu rajskiej wyspy.


"Tygrysek Percy i jego opowieści"

Przygody sympatycznych postaci zawsze rozpoczynają się lekcją Panny Sowy. W klasie, na szkolnym biwaku czy placu zabaw poruszany jest problem, który dotyczy jednego z bohaterów (np. strach Percy’ego przed pająkami) i wszystkie maluchy starają się wtedy znaleźć jego rozwiązanie. Jednak to wcale nie oznacza nudy. Percy, Sisi, Flap Flap i Jack rozpoczynają w ten sposób niesamowitą podróż po krainach własnych fantazji. A tutaj wszystko może iść zgodnie z planem lub… całkowicie na opak! Kolejne pomyłki w poszukiwaniu właściwej odpowiedzi dostarczają mnóstwo śmiechu, a dzięki nim bohaterowie uczą się czegoś nowego, wcale nie zrażając się początkowymi niepowodzeniami. Nieograniczona wyobraźnia głównych bohaterów podpowiada im także jak radzić sobie z lękami, na przykład, za pomocą śmiesznych przebrań.

"Tygrysek Percy i jego opowieści" to bajka o przyjaźni, współpracy, wyobraźni, dzieleniu się swoimi pomysłami i pozwalaniu innym na ich wzbogacanie oraz tworzenie całkowicie nowych idei. Serial może być inspiracją do pokonywania własnych barier i wspomóc dzieci w radzeniu sobie z napotykanymi przez nie problemami. "Tygrysek Percy i jego opowieści" składa się z 26, 13-minutowych odcinków i jest skierowany do widzów od 4 do 6 lat.

Polsat JimJam zaprasza od 1 listopada do oglądania serialu animowanego "Tygrysek Percy i jego opowieści" codziennie o godz. 08:30, 13:25 i 19:15, a w dni powszednie dodatkowo o godz. 17:05.


Foto: Polsat JimJam
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający