Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

ZE PAK: KOLEJNA SPÓŁKA ZALEŻNA W LIKWIDACJIDrukuj

ZE PAK
Grupa ZE PAK poinformowała o otwarciu postępowania likwidacyjnego spółki pośrednio zależnej, KWE Sp. z o.o. z siedzibą w Kleczewie. Na jej likwidatora wyznaczono Marcina Wicherkiewicza.


KWE Sp. z o.o. utworzona została z udziałem PAK Kopalni Węgla Brunatnego Konin S.A. w okresie poprzedzającym nabycie akcji kopalni przez ZE PAK. Celem powołania spółki była realizacja projektu joint venture polegającego na budowie farmy wiatrowej z wykorzystaniem m.in. terenów pogórniczych przeznaczonych do rekultywacji. W raporcie rocznym za 2013 rok Grupa ZE PAK poinformowała o zamiarze wycofania się z projektu uzasadniając ten krok zmieniającymi się uwarunkowaniami ekonomicznymi i prawnymi, dotyczącymi w szczególności zasad wsparcia dla energetyki odnawialnej, które w ocenie ZE PAK przekładają się na zmniejszenie efektywności ekonomicznej projektów farm wiatrowych.

W efekcie powyższego PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Konin S.A. podjęła decyzję o odstąpieniu od realizacji projektu budowy farm wiatrowych zainicjowanego w spółce KWE Sp. z o.o.


ZE PAK: "ASEKURACJA" W LIKWIDACJI
ZE PAK: DWIE SPÓŁKI ZALEŻNE W LIKWIDACJI
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający