Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

RAPORT CYFROWEGO POLSATU: 3,506 MLN ABONENTÓWDrukuj

Cyfrowy Polsat
Cyfrowy Polsat na koniec września br. miał 3,506 mln abonentów telewizji, czyli o 7 proc. więcej niż rok wcześniej - podała spółka w komunikacie. W ciągu roku największa polska platforma cyfrowa pozyskała 229 tys. klientów telewizji, zaś w samym III kwartale br. wzrost wyniósł 34 tys.

Z pakietu Familijnego korzystało na koniec września br. 2,742 mln abonentów, czyli o 147 tys. więcej niż rok wcześniej. Z kolei pakiet Mini miał 763 tys. klientów (+ 81 tys.).

Wskaźnik odpływu abonentów spadł z 10,2 proc. do 9,4 proc. w 12-miesięcznych okresach zakończonych odpowiednio 30 września 2010 roku i 30 września 2011 roku, przy czym wskaźnik odpływu abonentów dla Pakietu Familijnego spadł o 1,4 pp., a wskaźnik odpływu abonentów dla Pakietu Mini wzrósł o 2,1 pp.

Średni miesięczny przychód na abonenta (ARPU) pakietu Familijnego wzrósł o 6,7 proc., do 44,7 zł. Taki sam wzrost zanotowało ARPU pakietu Mini, które wyniosło 13,8 zł.

Z telefonii Cyfrowego Polsatu na koniec III kwartału br. korzystało natomiast 136,4 tys. abonentów, czyli o 76,4 tys. więcej niż rok wcześniej, zaś z usługi dostępu do mobilnego internetu - 54 tys. (wzrost o 39 tys.).

- Jako abonenta definiujemy osobę, która podpisała z nami umowę na usługi DTH i która jest zobowiązana, zgodnie z warunkami umowy, do dokonywania płatności za dostęp do pakietu lub pakietów telewizyjnych i kanałów radiowych, lub która ma dostęp do tych pakietów po dokonywaniu wymaganych płatności bez podpisania takiej umowy - napisano w raporcie.

Kilka dni temu swoje wyniki za III kwartał br. opublikowała platforma N. Na koniec września br. miała ona 858 tys. abonentów.

źródło: Wirtualnemedia.pl/Satkurier
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający