Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

DOMINIK LIBICKI ODCHODZI Z GRUPY CYFROWY POLSATDrukuj

Cyfrowy Polsat
28 października br. Dominik Libicki, prezes zarządu, po dwudziestu latach pracy w Grupie Polsat złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu Cyfrowy Polsat S.A. oraz funkcji wiceprezesa zarządu Polkomtel Sp. z o.o. Dominik Libicki uzasadnił swoją decyzję brakiem zgodności stanowisk co do sposobów realizacji strategii Grupy Cyfrowy Polsat S.A.

Rada nadzorcza Cyfrowego Polsatu S.A. przyjęła rezygnację Dominika Libickiego i wyraziła podziękowania za dotychczasową pracę. Ponadto powołała na stanowisko prezesa zarządu Tomasza Gillner-Gorywodę, obecnego dyrektora generalnego Polkomtel Sp. z o.o. Jednocześnie rada nadzorcza przyjęła ze zrozumieniem fakt, że cele i strategia Grupy pozostają takie same, a różnice wystąpiły jedynie w sposobach ich realizacji.

Zygmunt Solorz-Żak po posiedzeniu rady nadzorczej, powiedział: "Chcę podziękować Dominikowi Libickiemu za wszystkie lata, jakie razem spędziliśmy. Dominik był ze mną niemal od samego początku, był przy mnie we wszystkich najważniejszych momentach w mojej historii biznesowej. Jest jednym z najlepszych menedżerów, z jakimi miałem możliwość pracować i liczę, że mimo różnicy zdań co do sposób realizacji naszej wspólnej strategii, nasze wspólne dziecko, czyli Grupa Polsat będzie się z sukcesem dalej rozwijać. Dominik Libicki poświęcił Grupie Polsat wiele lat swojego życia, był jej współtwórcą i współautorem sukces przede wszystkim Cyfrowego Polsatu. Dzięki dotychczas wykonanej pracy przyszłość naszej Grupy jest niezagrożona i ma ogromny potencjał do dalszego rozwoju".

Dominik Libicki był związany z Grupą Polsat od 1995 roku. Jest jednym ze współtwórców sukcesów i obecnej pozycji Grupy Polsat na rynku mediów i telekomunikacji.

"Jestem dumny, że miałem możliwość uczestniczyć w tak wspaniałym projekcie jak budowa pozycji, potęgi i sukcesu Grupy Polsat. Prezesem Cyfrowego Polsatu zostałem w 2001 r., kiedy nikt na rynku mediów nie dawał nam szans powodzenia. Dzięki ciężkiej pracy, determinacji i ogromnemu zaangażowaniu wielu ludzi udało nam się przetrwać wiele trudnych momentów i stworzyć największą grupę medialno-telekomunikacyjną w Polsce i jedną z największych w Europie. Cieszę się ze wszystkich naszych wyzwań, projektów i celów, jakie zrealizowaliśmy w ciągu niemal 20 lat, które spędziłem w Grupie Polsat" - powiedział natomiast Dominik Libicki.

Dominik Libicki od 2001 roku, pełniąc funkcję prezesa zarządu, kierował Grupą Cyfrowy Polsat S.A. Był też wiceprezesem zarządu Polkomtel Sp. z o.o., zasiadał w radzie nadzorczej Telewizji Polsat S.A. oraz pełnił funkcję prezesa zarządu INFO-TV-FM Sp. z o.o. Od ponad 13 lat konsekwentnie budował pozycję rynkową Cyfrowego Polsatu. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora w PAI Film oraz prowadził własną firmę producencką Studio Meg. Od lutego 2005 roku jest wiceprezesem Związku Pracodawców Prywatnych Mediów działającego w ramach Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan". W latach 2005-2006 był członkiem, a w latach 2006–2008 wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o. (operator sieci komórkowej Era, dziś T-Mobile). W latach 1999-2011 roku zasiadał w radzie nadzorczej spółki Polskie Media, będącej nadawcą kanałów TV4 i TV6. Ukończył studia na Wydziale Ochrony Środowiska Politechniki Wrocławskiej. Odbył szkolenie dla członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa organizowane przez Ministerstwo Gospodarki.

Zgodnie z oświadczeniem rady nadzorczej, cele i strategia Grupy Cyfrowy Polsat S.A. pozostają niezmienione.
#1 | AR HD dnia 29.10.14 10:20
Ale dla mnie szok, że tak nagle... co się stało. To jak rezygnacja Wildsteina z kierowania TV Republiką Szeroki uśmiech
#2 | Adam Okoniewski dnia 29.10.14 17:46
Jak dla mnie to nie jedna i nie pierwsza roszada w zarządzie grupy

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający