Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

GPW: CYFROWY POLSAT MOCNO STRACIŁ NA DZISIEJSZEJ SESJIDrukuj

Cyfrowy Polsat
Cyfrowy Polsat nie mógł dzisiejszej sesji na Giełdzie Papierów Wartościowych zaliczyć do udanych. Inwestorzy, w reakcji na rezygnację dotychczasowego prezesa spółki Dominika Libickiego, sprzedawali akcje. Kurs zamknął się na poziomie 25 zł 20 gr - oznacza to spadek o ponad 6% względem wczorajszego zamknięcia.

Zmiana w zarządzie spółki była sporym zaskoczeniem dla rynku. Nie są znane jej szczegóły. Oficjalny powód rezygnacji Libickiego to "brak zgodności stanowisk co do sposobów realizacji strategii Grupy Cyfrowy Polsat S.A." Jak widać, nie wystarczyło to inwestorom. Przez cały dzień wycena Cyfrowego Polsatu była dużo niższa, w porównaniu z wczorajszym zamknięciem. Ostatecznie, na koniec sesji, za jedną akcję trzeba było zapłacić 25 zł 20 gr, a to oznacza spadek o 6,32%.

Co wiemy o nowym prezesie Cyfrowego Polsatu?
Tomasz Gillner-Gorywoda ma 56 lat. Jest absolwentem wydziału prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych studiów zarządzania Uniwersytetu Monash w Melbourne. Od wielu lat zaangażowany w organach zarządczych spółek z grupy Elektrim S.A. Od 2011 roku pełnił funkcję Prokurenta i Dyrektora Generalnego Polkomtel Sp. z o.o.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający