Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

POLSAT BEZ WERSJI HD SWOICH KANAŁÓW TEMATYCZNYCHDrukuj

Polsat (HD)
Telewizja Polsat nie planuje na razie rozpoczęcia emisji swoich kanałów tematycznych w wysokiej rozdzielczości. Ostatnio na taki krok zdecydowały się konkurencyjne spółki - TVN i Canal+ Cyfrowy.

Polsat ma obecnie 11 kanałów tematycznych, z czego jeden nadający w jakości HD - Polsat Sport HD, który ma jednak inną ramówkę niż Polsat Sport.

Tymczasem Grupa TVN ma już trzy kanały tematyczne emitowane w HD, bo na początku listopada rozpoczęła nadawanie w tej jakości kopii TVN 7, TVN Style i TVN Turbo. .
Od 11 listopada br. również Canal+ oferuje w wysokiej rozdzielczości sześć swoich kanałów tematycznych i pięć stacji premium pod marką Canal+. Należąca do Zygmunta Solorz-Żaka spółka telewizyjna obrała jednak inną strategię. - Telewizja Polsat w najbliższym czasie raczej nie planuje startu kanałów tematycznych w HD. Nie ma to uzasadnienia biznesowego - przekonuje Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu.

Podkreśla on jednocześnie, że w platforma cały czas rozbudowuje swoją ofertę HD - w tej jakości oferuje abonentom już 22 kanały. 20 z nich to stacje innych nadawców niż Polsat.

Rozpoczęcie emisji kanałów w wysokiej rozdzielczości to dla nadawców dodatkowe koszta. Canal+ Cyfrowy w tym celu wynająć musiał nowy transponder satelitarny. Jednocześnie np. Planete+ HD czy MiniMini+ HD, mimo znaczka HD, w tej jakości nadają na razie tylko kilkanaście proc. kontentu. - To bardziej działanie marketingowe niż biznesowe - mówi o uruchamianiu kopii HD istniejących stacji tematycznych Maciej Stec, członek zarządu Telewizji Polsat. - Jakość HD ma największe znaczenie przy filmach i wydarzeniach sportowych - podkreśla.

źródło: Wirtualnemedia.pl
#1 | Emil dnia 16.11.11 16:35
A szkoda Z przymrużeniem oka Taki Polsat 2 HD na luzie mogliby uruchomić Uśmiech

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający