Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

POLKOMTEL PRZEDTERMINOWO PRZEDPŁACI 200 MLN ZŁDrukuj

Plus
Cyfrowy Polsat S.A. informuje, że w dniu 17 grudnia 2014 r. Polkomtel Sp. z o.o., podmiot w 100% zależny wobec spółki, przekazał do agenta umowy kredytowej dyspozycję uruchomienia procedury przedterminowej przedpłaty części kredytu terminowego w wysokości 200 mln zł (dwieście milionów złotych). Przedpłata wraz z alokacją do poszczególnych transz planowana jest na dzień 29 grudnia 2014 r.

Umowa kredytu terminowego w łącznej kwocie 7,95 miliarda PLN została podpisana 17 czerwca 2013 r. pomiędzy Grupą Eileme 2 AB (publ), w skład której wchodzi spółka Polkomtel, a konsorcjum polskich i zagranicznych banków i instytucji finansowych. Przedterminowa spłata części kredytu terminowego nie będzie miała wpływu na zapisy umowy kredytowej. Ostateczna data spłaty całości kredytu to 24 czerwiec 2019 r.

Zarząd Cyfrowego Polsatu uznał powyższą informację za istotną, ponieważ zmniejszenie zadłużenia spółki Polkomtel ma wpływ na zmniejszenie kolejnych rat kapitałowych oraz naliczanych odsetek, co z kolei powinno mieć pozytywny wpływ na sytuację finansową operatora sieci Plus i całej grupy kapitałowej CP w przyszłości.


Przed rokiem Polkomtel przedpłacił 800 mln zł (więcej w tym newsie).
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający