Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

KATOLICCY DZIENNIKARZE KRYTYKUJĄ POLSATDrukuj

Polsat News (HD)
Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy wydało oświadczenie w którym krytykują dziennikarkę Polsatu News jak i również samą stację, oto całość oświadczenia: "Z niepokojem obserwuje nasiloną w ostatnim czasie, w rozmaitych mediach, nagonkę na Radio Maryja, a szczególnie drastyczne, masowe działania wywołane brutalną prowokacją, jakiej dopuścili się dziennikarze stacji Polsat".

Zdaniem Stowarzyszenia "łódzka ekipa Polsatu, wbrew prasowym nagłówkom, nie została pobita, zgromadzeni pielgrzymi nie zaatakowali dziennikarzy, zażądali natomiast okazania akredytacji, a wobec faktu, iż ci jej nie posiadali, pielgrzymi poprosili ekipę Polsatu o opuszczenie miejsca modlitwy, czego dziennikarze nie uczynili". Wywiązała się szarpanina, którą dziennikarze, wbrew relacjom świadków, przedstawili jako atak "agresywnych zwolenników Radia Maryja" na "pokojowo nastawionych" dziennikarzy.-napisano w oświadczeniu.

Natomiast KRRiTV stanęła w obronie ekipy Polsatu,oceniając że wszystkie media w Polsce mają prawo do relacjonowania ogólnodostępnych wydarzeń, a atak na nie jest niedopuszczalne.

Przypomnijmy, że cała sprawa dotyczy ataku na ekipe Polsat News podczas Pielgrzymki Radia Maryja na Jasną Górę (10lipca 2011roku),w którym zniszczono sprzęt oraz pobito reporterke oraz operatora kamery.


źródło: wirtualnemedia
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający