Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

BBC BRIT HD I BBC EARTH SD OD 1 LUTEGO W CYFROWYM POLSACIEDrukuj

Cyfrowy Polsat
1 lutego br. dojdzie do rebrandingu dwóch stacji BBC Worldwide. W ofercie Cyfrowego Polsatu BBC Entertainment zastąpiony zostanie kanałem BBC Brit w wersji HD, natomiast BBC Knowledge, stacją BBC Earth w jakości SD. Nie jest to do końca informacja, na którą czekali abonenci operatora. Na wielu forach, także i naszym, zadawali pytania i mieli nadzieję, że Cyfrowy Polsat zdecyduje się na oba kanały w wysokiej rozdzielczości (BBC Knowledge HD dostępny jest w nc+).

"Kanał BBC Brit będzie dostępny w HD, a kanał BBC Earth w SD - na dotychczasowych pozycjach i w ramach dotychczasowych pakietów programowych." - powiedziała serwisowi cyfrowypolsatnews.pl, Olga Zomer, rzecznik prasowy Cyfrowego Polsatu. "W związku z faktem, że jest to rebranding przeprowadzany przez nadawcę, to abonentom nie przysługuje prawo do rozwiązania umowy bez ponoszenia przewidzianych umową konsekwencji." - dodała.

Przypomnijmy, że BBC Brit HD nadaje już na satelicie, ponadto posiada kodowanie Cyfrowego Polsatu. Szerzej na ten temat pisaliśmy w tym newsie.

W ofercie BBC Brit znajdą się, adresowane przede wszystkim do młodych mężczyzn, inteligentne i zabawne programy rozrywkowe oparte na faktach. Na antenę kanału przeniesie się najpopularniejszy program motoryzacyjny "Top Gear", którego najnowsze serie będą dostępne wyłącznie w BBC Brit. Oprócz niego widzowie będą mogli oglądać programy poświęcone takim tematom, jak: kulinaria, muzyka, sport czy samochody. W ramówce nie zabraknie też szalonych eksperymentów, ryzykownych wypraw, odważnych przedsięwzięć biznesowych oraz nieprzeciętnych bohaterów.

BBC Earth zaprezentuje cuda wszechświata; będzie swoistym zaproszeniem do wspólnego odkrywania jego fascynujących tajemnic. Wśród propozycji programowych znajdą się dzieła najlepszych twórców filmów popularnonaukowych, którzy przybliżą nam świat nieokiełznanej przyrody, poczynając od najmniejszych stworzeń, kończąc na nieograniczonych przestrzeniach kosmosu. Widzowie przeżyją z BBC Earth niezwykłe przygody, stawią czoła największym żywiołom naszej planety, będą mogli uczestniczyć w dynamicznej akcji i mierzyć się z niecodziennymi pomysłami swoich ulubionych bohaterów.
#13 | Baldur dnia 28.01.15 14:14
Szkoda, że Earth nie będzie w wersji HD, bo konkurencja taki dostanie. Myślę, że to chwilowo polsat nie ma jeszcze praw do takiej wersji programu.
#14 | erbanceks dnia 28.01.15 16:27
Może za kilka miesięcy lub pół roku CP doda BBC Earth HD
#15 | krzysztof dnia 28.01.15 16:44
rafał Na jednym portalu ci się znudziło wklejanie tych samych wpisów, to teraz to samo robisz tutaj kopiuj wklej
#16 | kolomh dnia 28.01.15 18:21
BBC Earth zastępuje BBC Knowledge. Jeżeli jest to rebranding to umowa nc+ na BBC Knowledge HD nadal obowiązuje i CP nic nie może na to poradzić. Dopiero jak skończy się umowa nc+ na wyłączność do BBC Knowledge HD będzie możliwość wprowadzenia kanału HD do oferty.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający