Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

JUBILEUSZ PERFECTU NA ŻYWO W POLSACIE. PROWADZI D. MACIBOREKDrukuj

Polsat (HD)
8 marca br. Telewizja Polsat pokaże jubileuszowy koncert zespołu Perfect. W jego burzliwej historii było wszystko: ogromna popularność, wielkie przeboje i gigantyczne koncerty, długie wyjazdy za ocean, nagłe zawieszenia działalności i niespodziewane reaktywacje.


Niepokonani od 35 lat – Perfect, czyli ponad milion sprzedanych płyt, wypełnione wielkie sale i stadiony, ogromna popularność. Wszystko zaczyna się w 1978 roku w Warszawie gdzie powstaje zespół o nazwie Perfect Super Show and Disco Band w składzie z…Basią Trzetrzelewską i Zbigniewem Hołdysem, który towarzyszy gwiazdom Halinie Frąckowiak i Annie Jantar i koncertuje w ośrodkach polonijnych USA.

Perfect o rockowym charakterze, jaki pokochali fani rodzi się jesienią 1980 roku w składzie ze Zbigniewem Hołdysem (gitara, wokal), Grzegorzem Markowskim (wokal), Ryszardem Sygitowiczem (gitara), Piotrem Szkudelskim (perkusja) i Zdzisławem Zawadzkim (bas). Właśnie tym składzie w 1981 roku Perfect zawładną sceną rockową, stając się najpopularniejszym zespołem w Polsce, a jego piosenki autentycznym antidotum na czas stanu wojennego i panującą komunę. Duży wpływ na obiór piosenek zespołu miały ponadpokoleniowe teksty Bogdana Olewicza, które powstały w trudnym momencie historii Polski, ogromnej społecznej frustracji i wyczekiwania zmian. Gigantycznym sukcesem okazał się już debiutancki – "Biały album" zespołu. Piosenki takie jak "Niewiele ci mogę dać", "Nie płacz Ewka", czy "Chcemy być sobą" pokochała cała Polska. Album sprzedał się w ponad milionowym nakładzie.

W 1983 roku w szczytowym momencie popularności ku zaskoczeniu fanów i członków grupy Zbigniew Hołdys ogłosił decyzję o rozwiązaniu zespołu. Perfect zszedł ze sceny na 4 długie lata, by powrócić na 3 koncerty "Perfect Day" w 1987 roku. Zespół zagrał wówczas w katowickim Spodku, w Hali Oliwii w Gdańsku i na Stadionie X-lecia w Warszawie, gdzie na koncercie pojawiło się 50 tys. fanów – co stanowi rekord frekwencji na występie polskiego artysty. Właśnie wtedy wraz z biletem fani nabyli certyfikat podpisany przez wszystkich członków zespołu umożliwiający bezpłatne uczestnictwo w koncercie w… 2000 roku. Niestety, zespół w tym samym składzie już nigdy się na scenie nie spotkał. Kolejne lata to okres przerw w istnieniu i reaktywacji w różnych składach zarówno bez Grzegorza Markowskiego jak i Zbigniewa Hołdysa. Ostateczna zespół wraca na scenę jesienią 1993 roku, koncertując w Kandzie i dając jeden koncert w Polsce, w katowickim Spodku, na który przyszło ponad 7 tysięcy fanów.

W październiku 2003 roku o 8 rano zagrał koncert w samym centrum Warszawy na dachu Cepelii przy rondzie Dmowskiego. Happening zakończył się zatrzymaniem Grzegorza Markowskiego za zakłócanie porządku publicznego. W kwietniu 2004 roku Perfect jako pierwszy polski zespół w historii wydał płytę tylko w Internecie (album "Schody"). Ostatnia, dziewiąta w dyskografii, płyta Perfectu – "DaDaDam" wydana w ubiegłym roku błyskawicznie pokryła się złotem, a pochodzący z niej utwór "Wszystko ma swój czas" długo utrzymywał się na szczytach list przebojów. W luty tego roku muzycy ruszyli w jubileuszową trasę, w ramach której zagrają blisko 30 koncertów w Polsce.

W koncercie jubileuszowym Perfectu w łódzkiej Atlas Arenie, pojawią się wszystkie największe przeboje, które elektryzowały fanów już w latach 80-tych a dziś należą do najważniejszych piosenek polskiej muzyki rozrywkowej: "Chcemy być sobą", "Pepe wróć", "Ale w koło jest wesoło", "Nie płacz Ewka", "Niewiele ci mogę dać", "Lokomotywa z ogłoszenia" czy z lat 90-tych "Kołysanka dla nieznajomej", "Niepokonani". Nie zabraknie kultowej "Autobiografii". Na scenie pojawią się goście: Patrycja Markowska, Igor Herbut czy Ryszard Sygitowicz, legendarny gitarzysta z pierwszego składu zespołu. Koncert poprowadzi Darek Maciborek z RMF FM.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający