Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

FINAŁOWY TURNIEJ PUCHARU POLSKI SIATKAREK W POLSACIE SPORTDrukuj

Polsat Sport (HD)
Dziś i jutro w Kędzierzynie-Koźlu z udziałem Chemika Police, PGE Atomu Trefla Sopot, Impela Wrocław i Budowlanych Łódź rozegrany zostanie finałowy turniej Pucharu Polski.

"To może być jeden z najlepszych turniejów w historii tej imprezy" - uważa prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. Jacek Kasprzyk. "Udział wezmą czołowe polskie kluby, które mają w swoich składach byłe i obecne reprezentantki Polski oraz innych krajów. Uczestniczące zespoły gwarantują wysoki poziom sportowy rywalizacji oraz wiele emocji."

Kędzierzyn-Koźle kojarzy się z męską siatkówką. Miejscowy Mostostal-Azoty na przełomie XX i XXI wieku należał do najlepszych klubów Europy. Grali w nim m.in. Sebastian Świderski, Robert Szczerbaniuk, Marcin Prus i obecny prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Paweł Papke.

"Tradycja siatkarska w Kędzierzynie-Koźlu sięga wielu lat. Miejscowa publiczność jest rozkochana w tym sporcie" - podkreśla ówczesny trener Mostostalu-Azotów, Waldemar Wspaniały.

Obecna prezydent Kędzierzyna-Koźle Sabina Nowosielska była prezesem ZAKSY, która kontynuuje tradycje Mostostalu-Azotów. Zespół awansował do półfinału Pucharu CEV. "Bardzo się cieszę, że w możemy przywitać cztery najlepsze polskie kobiece drużyny. Bardzo lubię kobiecą siatkówkę, którą często łatwiej oglądać niż jej męski odpowiednik, gdyż nie zawsze jest tak szybka. Liczę, że w naszym mieście panie będą doskonale się czuły, a turniej pokaże, że Kędzierzyn jest miastem otwartym na fajne wydarzenia" - powiedziała.

Faworytem rywalizacji jest Chemik Police, zwycięzca fazy zasadniczej, zespół który odnosi sukcesy na arenie międzynarodowej. "Jesteśmy nastawione bardzo bojowo. Przyjechałyśmy w bardzo dobrych nastrojach, tym bardziej że z racji wspólnego sponsora zagramy w hali u naszych "braci". Chcemy obronić trofeum i liczymy, że Kędzierzyn okaże się dla nas gościnny" - powiedziała Anna Werblińska, kapitan Chemika.

Plan transmisji w Polsacie Sport/HD:
Mecz półfinałowy: KPS Chemik Police - Impel Wrocław - sobota, godz. 14:45
Mecz półfinałowy: Atom Trefl Sopot - Budowlani Łódź - sobota, godz. 17:30
Finał PP - niedziela, godz. 15:00


Informuje: pzps.pl
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający