Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

EMBUD Z WIĘKSZYMI UDZIAŁAMI W CYFROWYM POLSACIEDrukuj

Cyfrowy Polsat
Spółka Embud, kontrolowana przez Zygmunta Solorza-Żaka, zwiększyła zaangażowanie w Cyfrowym Polsacie poprzez nabycie kolejnych akcji. Przypomnijmy, że Embud jest akcjonariuszem CP od 30 grudnia 2014 roku.

Tym samym, w wyniku transakcji, Embud posiada obecnie 58.063.948 akcji Cyfrowego Polsatu, co stanowi 9,08% kapitału zakładowego CP, uprawniających do wykonywania 58.063.948 głosów na Walnym Zgromadzeniu, co stanowi 7,09% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu.

Jednocześnie spółka Argumenol Investment Company Limited, z siedzibą w Nikozji, podmiot kontrolowany przez Solorza-Żaka, przeniosła na podstawie umowy z dnia 16 marca 2015 roku na rzecz firmy Embud Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, która również jest podmiotem kontrolowanym przez Solorza-Żaka, własność 28.415.173 akcji zwykłych na okaziciela serii J Cyfrowego Polsatu.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający