Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

KOMUNIKAT CYFROWEGO POLSATU DLA KLIENTÓW KORZYSTAJĄCYCH Z P2PDrukuj

Cyfrowy Polsat
Cyfrowy Polsat wystosował komunikat w związku z rosnącą ilością powiadomień firmy Paramount Pictures Corporation o wykorzystywaniu przez klientów operatora oprogramowania peer-to-peer (P2P).


"Szanowni klienci. W związku z rosnącą ilością powiadomień firmy Paramount Pictures Corporation o wykorzystywaniu przez klientów Cyfrowego Polsatu S.A. oprogramowania peer-to-peer (P2P) do współdzielenia plików multimedialnych stanowiących w tym przypadku własność Paramount Pictures Corporation, przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami polskiego prawa tego rodzaju działanie stanowi naruszenie art. 116 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 Nr 24 poz. 83 ze zm.) a kara przewidziana za tego rodzaju naruszenie to grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat 2. Dodatkowo, na mocy art. 79 ustawy możliwe jest również dochodzenie przez właściciela praw do pliku multimedialnego nawet trzykrotności utraconego z tytułu naruszenia wynagrodzenia.

W celu uniknięcia naruszeń oraz nie narażania się na konsekwencje prawne oraz finansowe prosimy o sprawdzenie wszystkich komputerów podłączonych do sieci domowych i zaprzestanie korzystania z oprogramowania P2P oraz sprawdzenie zabezpieczeń waszych sieci WiFi w celu uniemożliwienia pracy w sieciach przez nieautoryzowanych użytkowników.
"
#7 | Amot dnia 24.03.15 11:32
Owszem, dla własnej potrzeby możesz ściągnąć , ale pod jednym warunkiem, że już masz płytę z tym filmikiem lub utworem, ale płyta, na przykład, jest uszkodzona. Wtedy spokojnie ściągasz z internetu sobie KOPIE tego, co już masz na własnej płycie. Tylko wtedy, takie działanie nie narusza niczyjej własności. siemka

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający