Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

I KWARTAŁ NALEŻAŁ DO POLSATU. DOBRY WYNIK CAŁEJ GRUPYDrukuj

Polsat (HD)
Polsat okazał się zdecydowanym liderem oglądalności w grupie komercyjnej 16-49 w pierwszym kwartale roku, osiągając wynik na poziomie 13,4% SHR. Jako jedyna stacja spośród tzw. Wielkiej Czwórki poprawiła swoje udziały, porównując dane rok do roku – wzrost o 2%, pozostałe stacje zanotowały spadki: TVN (12,67% SHR – spadek o 3%), TVP1 (8,87% SHR – spadek o 15%) oraz TVP2 (8,36% - spadek o 6%).

Dobre wyniki w grupie komercyjnej 16-49 osiągnęła również cała Grupa Polsat, notując wynik na poziomie 24% SHR. Względem analogicznego okresu w ubiegłym roku, Grupa poprawiła wynik o 1,5%.

Polsat poprawił swoje wyniki w grupie komercyjnej 16-49 względem analogicznego okresu w 2014 roku o 2%. Co ważne, stacja była jedyną spośród wszystkich największych nadawców, która zanotowała wzrost oglądalności. Cała konkurencja odnotowała spadki w grupie komercyjnej 16-49 względem ubiegłego roku.

Na wysoki wynik oglądalności Polsatu w pierwszym kwartale 2015 roku miały wpływ m.in.: pozycje rozrywkowe – "Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami", "Twoja twarz brzmi znajomo", "Celebrity Splash!", "Tylko muzyka. Must be the music"; premierowe odcinki "Naszego nowego domu", oferta filmowa – "Kevin sam w Nowym Jorku", "Sami Swoi", "Pacyfikator", "Bad Boys 2", "Apocalypto", "2012", "Pasja", "Merida Waleczna", czy "Avatar"; oraz mecz Eliminacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016 (European Qualifiers) Irlandia–Polska – warto dodać, że wszystkie mecze eliminacyjne do Euro 216 są dostępne wyłącznie w sportowych kanałach Polsatu.

Wysoki wynik zanotowała też w całym kwartale Grupa Polsat, której oglądalność w porównaniu z pierwszym kwartałem 2014 roku wzrosła w grupie komercyjnej 16-49 o blisko 1,5 punktu procentowego (wzrost o prawie 6,5%) – osiągając wynik na poziomie 24% SHR. Najwyższą oglądalność, obok Polsatu, i wzrost w grupie komercyjnej 16-49 miały: TV4 – wzrost o 33%, TV6 – wzrost o 41%, a także Polsat News 2 – wzrost o 33%.


Dane: Nielsen Audience Measurement
#1 | Prokop dnia 02.04.15 18:31
Dobra wiosenna ramówka Polsatu, dobry film i serial, do tego sport i tak się osiąga sukces opisany powyżej. Polsat śmiało zwierza by ponownie zdobyć tytuł lidera oglądalności roku.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający