Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

POLKOMTEL SPŁACI PRZED TERMINEM 600 MLN ZŁ KREDYTU TERMINOWEGODrukuj

Plus
Cyfrowy Polsat poinformował, że Polkomtel (podmiot w 100% zależny wobec spółki), przekazał do agenta umowy kredytowej dyspozycję uruchomienia procedury przedterminowej przedpłaty części kredytu terminowego w wysokości 600 mln zł. Przedpłata wraz z alokacją do poszczególnych transz planowana jest na dzień 13 kwietnia 2015 roku.

Umowa kredytu terminowego w łącznej kwocie 7,95 miliarda zł została podpisana 17 czerwca 2013 roku pomiędzy Grupą Eileme 2 AB (publ), w skład której wchodzi spółka Polkomtel, a konsorcjum polskich i zagranicznych banków i instytucji finansowych. Przedterminowa spłata części kredytu terminowego nie będzie miała wpływu na zapisy umowy kredytowej. Ostateczna data spłaty całości kredytu to 24 czerwiec 2019 roku.

Zarząd Cyfrowego Polsatu uznał powyższą informację za istotną, ponieważ zmniejszenie zadłużenia Polkomtel ma wpływ na zmniejszenie kolejnych rat kapitałowych oraz naliczanych odsetek, co z kolei powinno mieć pozytywny wpływ na sytuację finansową Polkomtel i całej grupy kapitałowej spółki w przyszłości.
#1 | Prokop dnia 07.04.15 17:07
Jak dla mnie jest to info, że Plus prosperuje świetnie, skoro przedterminowo spłaca kolejna część kredytu. Spłaca, bo są zyski, są zyski, bo produkty się sprzedają, a sprzedają się bo są dobre.

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający