Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Ostatnio na forum

Facebook

CYFROWY POLSAT ŁĄCZY SIĘ Z REDEFINEDrukuj

Cyfrowy Polsat
Cyfrowy Polsat, 14 kwietnia 2015 roku, podjął decyzję o połączeniu się z operatorem telewizji internetowej IPLA. Przypomnijmy, że Cyfrowy Polsat posiada 100% udziałów w kapitale zakładowym Redefine. Przyjęto również plan połączenia firm.

Połączenie obu podmiotów nastąpi na podstawie art. 492 § 1 pkt. 1 Kodeksu Spółek Handlowych ("KSH") (łączenie się przez przejęcie) przez przeniesienie całego majątku Redefine na Cyfrowy Polsat. W wyniku połączenia Redefine zostanie rozwiązana bez przeprowadzenia likwidacji.

Aktualny kapitał zakładowy Redefine wynosi 537.500 zł i dzieli się na 10.750 udziałów. Jedynym udziałowcem jest Cyfrowy Polsat.

Celem planowanego połączenia Cyfrowego Polsatu i Redefine jest optymalizacja kosztów oraz uproszczenie struktury organizacyjnej Grupy Polsat, co wpisuje się w realizację długookresowej strategii Grupy, której istotnym elementem jest efektywne zarządzanie bazą kosztową poprzez wykorzystanie efektów synergii w ramach zintegrowanej Grupy medialno-telekomunikacyjnej.

Cyfrowy Polsat S.A. jest największym polskim operatorem płatnej telewizji i jednocześnie jedną z wiodących platform satelitarnych w Europie. W ramach prowadzonej działalności oferuje swoim klientom kompleksowe usługi multimedialne obejmujące płatną telewizję w technologii satelitarnej, naziemnej oraz internetowej, a ponadto usługi telefonii komórkowej i transmisji danych oraz dostęp do szerokopasmowego Internetu w technologii 2G/3G oraz LTE.

Redefine Sp. z o.o. to operator IPLI, będącej liderem rynku wideo online w Polsce, zarówno w zakresie dostępności na różnych urządzeniach, jak i pod względem liczby oferowanych materiałów wideo. Redefine odpowiada za całość działań internetowych Grupy Polsat.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający