Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Cyfrowego Polsatu i spółek zależnych. Zapisz się do bezpłatnego newslettera serwisu cyfrowypolsatnews.pl.

Kontakt

Warto odwiedzić

Twitter

Facebook

DZIENNIKARZE CZYTAJĄ DZIECIOMDrukuj

Fundacja Polsat
Studio ON zaprosiło do współpracy Joannę Racewicz, Paulinę Sykut-Jeżynę, Bogusława Chrabotę, Tomasza Machałę oraz żywą legendę polskiego dubbingu - Tomasza Knapika i laureata telewizyjnego Wiktora - księdza Wojciecha Drozdowicza. Efektem tej współpracy jest słuchowisko dla dzieci "Kosmyk i Flo".


Bajka autorstwa Urszuli Kitlasz opowiada historię ośmioletniego, niewidomego chłopca o imieniu Kosmyk i wróżki Flo. Lektorom, między innymi Joannie Racewicz, przesłanie tej bajki kojarzy się z przesłaniem z "Małego Księcia" Antoine'a de Saint-Exupéry'ego: "Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu". Sama autorka bajki mówi, że to opowieść o poszukiwaniach i o tym, że nigdy nie wiadomo, co można znaleźć, dopóki nie zacznie się szukać. Bajka w swoim podstawowym założeniu ma uczyć najmłodszych tolerancji dla osób niewidomych. Pieniądze ze sprzedaży słuchowiska zostaną przekazane potrzebującym dzieciom, podopiecznym Fundacji Polsat i Fundacji Spełnionych Marzeń. Sprzedaż ruszy 1 czerwca, w Dniu Dziecka. Każdy, kto kupi "Kosmyka i Flo" na stronie Audioteki, zrobi coś dobrego dla dzieci, które czekają na pomoc.

W dniu przedpremierowym, czyli 31 maja, dzieci i rodzice będą mogli spotkać się w "Dobrym miejscu" z lektorami bajki i zwiedzić studio, w którym powstało słuchowisko "Kosmyk i Flo".

Patronat medialny nad przedsięwzięciem Studia ON objęli: "Super Express", Polsat News, Polskie Radio dla Dzieci oraz mamadu.pl. Współpracują: "Rzeczpospolita", "Zwierciadło", naTemat.pl. Wsparli: dobremiejsce.org, lasbielanski.pl. General Property i zbudki.pl.

Akcja promocyjna, która ruszyła 16 maja i potrwa do wakacji, wspierana będzie przez partnerów i patronów medialnych. Na łamach "Super Expressu" ukaże się seria informacji prasowych promujących wydarzenie oraz kampania reklamowa informująca o premierze audiobooka. Na antenie Polsat News będzie można zobaczyć wywiady z uczestnikami projektu, relację z prapremiery słuchowiska, a także kulisy nagrań i wypowiedzi odtwórców głównych ról. Na stronach partnerów: natemat.pl, mamadu.pl i zwierciadlo.pl, pojawią się artykuły i wywiady z aktorami. Na antenie Polskiego Radia Dla Dzieci będzie można posłuchać bajki i poznać kulisy jej nagrań. Dzięki współpracy z serwisem audioteka.pl, międzynarodowym dystrybutorem audiobooków, bajka "Kosmyk i Flo" będzie dostępna do pobrania w sieci oraz bezpośredniego słuchania w aplikacjach mobilnych na wszystkich popularnych systemach (Windows Phone, Android, iOS).


Prapremiera: 31 maja w "Dobrym Miejscu" (ul. Dewajtis 3, Warszawa). O 12:30 konferencja prasowa. O 13:00 słuchanie bajki w "Teatrze Dźwięku". Impreza towarzysząca: mini Dzień Dziecka. Na gości czekają dmuchane atrakcje, trampolina, smakołyki, a także zwiedzanie mobilnego studia audio-video.

Premiera: w Dniu Dziecka, czyli 1 czerwca, na stronie Audioteki (www.audioteka.pl).

Cel: pieniądze ze sprzedaży plików audio trafią do podopiecznych Fundacji Polsat i Fundacji Spełnionych Marzeń.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający